58 Harcerski Rajd Świętokrzyski

Artykuł w trakcie realizacji ....

 

Dzień dziecka pod "WIATĄ"

 

Po raz kolejny przygotowaliśmy zajęcia dla dzieci z okazji Dnia Dziecka. Tym razem za sprawą organizatorów festynu rodzinnego "Pod Wiatą" spotkaliśmy się na terenie koło basenu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Wśród wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów nie zabrakło oczywiście naszej zawsze cieszącej się dużą popularnością ścianki wspinaczkowe.

 

Przygotowaliśmy też zajęcia na naszej strzelnicy łuczniczej gdzie można było postrzelać z łuków sportowych, łuków tradycyjnych czy łuku bloczkowego, który był dostępny dla zaawansowanych łuczników. Zaprezentowaliśmy też pneumatyczne gigantyczne piłkarzyki, na których rywalizowały pięcioosobowe zespoły. Był też grill, konkursy z nagrodami, gry planszowe   i kurtyna wodna przygotowana przez nasze Wodociągi, która w upalne popołudnie cieszyła się dużym powodzeniem.

 

 

 

 

 

 

 

EURO 2016

W ramach zbliżającego się turnieju EURO 2016 poszerzyliśmy naszą ofertę zajęć o gigantyczne piłkarzyki, na których mecze mogą rozgrywać dwie pięcioosobowe drużyny. Mamy nadzieję że wszyscy biorący udział w zajęciach ba mieli przynajmniej taką zabawę jak my mieliśmy podczas pierwszych zajęć.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kolejny Patrol w ramach PRO na Rydnie

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rocznica Konstytucji 3-go Maja

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

Aktywna Majówka 2016

Tegoroczny weekend majowy spędziliśmy na zajęciach na Ośrodku Harcerskim nad Lubianką. Pierwsze naprawdę ciepłe majowe dni wykorzystaliśmy do przęglądu naszych namiotów, które dobre ostatnie kilka miesięcy spędziły na półkach w magazynie, oraz na porządkowaniu terenu ośrodka i otaczającego go lasu. A że po zimie i po wizytach niektórych osób zebrało sie sporo smieci to naprawdę mielismy co robić, bo worków zebralismy napradę imponująca ilośc. Po cięzkiej pracy mieliśmy okazję skosztować też zdrowych posiłków przygotowanych przez druhne Kingę realizującą próbę przewodnikowską. I trzeba przyznać że zdrowe "żarcie" smakowało wyśmienicie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Najwięcej jednak emocji było podczas zaplanowanych zajeć w terenie i to tych nie związanych ze sprzątaniem, choć milej się realizowało program w posprzątanym terenie. Była gra terenowa, podczas której czekały na uczestników różne niespodzianki i zadania z zakresu szyfrowania, terenoznawstwa i samarytanki. Ostatniego dnia skupiliśmy się na rozgrywkach paintbalowych,  które rozpoczęły się od poznania zasad bezpieczeństwa podczas zajęc. Rozgrywki prowadzilismy w kilku scenariuszach tak aby jak najbardziej wykorzystać zarówno pogodę jak i zapał do walki szczególnie tej najnowszej cześci druzyny.

 

 

100-lecie Harcersta w Opatowie i zwycięstwo 38 SDH w Grze Miejskiej " ASCALON"

W dniach 23-24 kwietnia uczestniczyliśmy w uroczystych obchodach 100-lecia ZHP w Opatowie. Wśród wielu zajęć podczas zlotu uczestniczyliśmy w grze miejskiej "ASCALON", w której nasi najmłodsi "trzydziestoósemkowicze" zajęli pierwsze miejsce. Cieszymy się tym bardziej że udało nam się to w rywalizacji na trasie gry przygotowanej przez "Tropem Przygody" z kikunastoma drużynami z całej chorągwi. I musimy szczerze przyznać że nie było łatwo. Gratulujemy też organizatorom gry, dzięki, którym mogliśmy zwiedzić Opatów w wyjątkowy sposób. Były także części oficjalne obchodów. Msza święta ze znakomitym kazaniem, oraz podsumowanie pracy hufca ZHP Opatów w Opatowskim Centrum Kultury, gdzie wśród znakomitych gości oprócz wojewody świętokrzyskiej pani Agaty Wojtyszek spotkaliśmy trenera piłki ręcznej, obecnie europosła Bogdana Wentę.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Festiwal Piosenki "Harcogranie"

Po raz czwarty wzięliśmy udział w HARCOGRANIU. Tym razem nasz dzielny zespół reprezentujący 38 Starachowicką Drużynę Harcerską im. Emilii Plater, wystartował w kategorii do lat 14, zaśpiewał dwie piosenki: "Łemata" oraz "Bagno"  Biorąc po uwagę cztery próby wyszło nam rewelacyjnie, i gdyby nie to, że organizatorzy do jednego koszyka wsadzili solistów śpiewających w studiach piosenki i drużyny harcerskie to mimo krótkiego przygotowania mielibyśmy szanse na powtórzenie sukcesów z lat poprzednich. Najważniejsze że, na festiwalu, szczególnie podczas wieczornego koncertu zespołu "Dom o zielonych progach" bawiliśmy się znakomicie,  szczególnie przy znanych nam piosenkach.

 

 

Biwak wiosenny

Pierwsze dni ciepła i wiosenne promienie słońca sprawiły że tegoroczny biwak mogliśmy rozpocząć od zajęć łuczniczych, podczas których mieliśmy okazję przejrzeć i przygotować sprzęt przed sezonem, i na spokojnie potrenować. Pogoda umożliwiła nam także na zrobienie wieczorem małej gry, sprawdzającej umiejętności harcerskie naszych harcerzy. Wieczorem oczywiście były tradycyjne śpiewanki, z podsumowaniem działań drużyny w ostatnich miesiącach i omówieniem planów na najbliższe dwa miesiące.

 

 

 

 

 

 

 

 
Informacje
Reklama
Reklama
Reklama
38 na Facebooku

Statystyka odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj32
mod_vvisit_counterWczoraj47
mod_vvisit_counterTen tydzień1339
mod_vvisit_counterPoprzedni625
mod_vvisit_counterTen miesiąc2171
mod_vvisit_counterPoprzedni4298
mod_vvisit_counterWszystkie486753

Your IP: 100.24.115.253
 , 
Today: Lis 15, 2019
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości