90-lecie 2 DH im. M. Langiewicza

 

Tym razem w ramach cyklu imprez i wydarzeń z okazji 100 lecia ZHP uczestniczyliśmy w uroczystej akademii z okazji 90-lecia 2 DH im. Mariana Langiewicza. Podczas spotkania nie obyło się bez wspomnień z działalności 2 DH, która przez wiele lat jeszcze pod wodzą druha Stefana Derlatki była czołową drużyną w naszym hufcu. Były podziękowania i prezenty dla jubilatów. My  wręczyliśmy dzielnym druhom z "dwójki",  38 upieczonych przez nas babeczek, oczywiście z dwójkami z lukru. Podczas imprezy najbardziej jednak przypadł nam do gustu szczególny  tort w szczególnych zielono-białych barwach. Przypadek ? :)

 

1 Marca 2016

1 marca 2016 roku reprezentacja naszej drużyny wzięła udział w uroczystościach poświęconych pamięci "Żołnierzy Wyklętych". które odbyły się w kościele pw. Wszystkich Świętych w Starachowicach. Po uroczystościach delegacje uczestniczące w uroczystej mszy świętej złożyły wiązanki kwiatów i zapaliły znicze pod tablica obok kościoła.

 

Dzień Myśli Braterskiej - Harcerskie Pierścienie Przyjaźni

W dniu 21 lutego uczestniczyliśmy w uroczystej gali z okazji Dnia Myśli Braterskiej i 100 lecia Harcerstwa w Starachowicach. Podczas gali w której wręczone zastały "PIERŚCIENIE PRZYJAŹNI" W najbardziej prestiżowej kategorii w której startowało aż trzynaście drużyn z naszego hufca zwyciężyła nasza Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice otrzymując pierścień w kategorii "Drużyna Roku". Jest to dla Nas bardzo ważne wyróżnienie, tym bardziej że na obu etapach HGR Starachowice otrzymała największą ilość głosów, zarówno w głosowaniu funkcyjnych całego hufca, jak i głosowaniu internautów, podczas którego grupa otrzymała ponad połowę wszystkich oddanych głosów, na  trzynaście nominowanych drużyn. Wyróżnienie jest efektem ciężkiej pracy, która nie byłaby tak owocna, gdyby nie współpraca Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice z wieloma osobami i instytucjami wśród których należy wymienić Stowarzyszenie Bezpieczny Powiat Starachowicki, Straż Pożarną, Policję, Straż Miejską, ŚCRMiTS, Szpitalny Oddział Ratunkowy ze szpitala w Starachowicach, Automobil Klub o/Starachowice oraz Gminę i Powiat Starachowicki oraz firmy  wspierające Nas na co dzień, czy  podczas realizacji poszczególnych projektów. Cieszymy się tym bardziej że znacząca większość HGR Starachowice, to harcerze z 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej im. Emilii Plater. My jako drużyna korzystamy z ich doświadczenia ratowniczego i zawsze czujemy się bezpieczni podczas wszelakich zajęć i wiemy że po dojściu do odpowiedniego  wieku i umiejętności,  możemy spełniać swoje pasje związane z pomaganiem innym w grupie ratowniczej

 

Programowy Ruch Odkrywców - Legendy

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

NAZ -2016 Biwak z PRO

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

Kolejna otwarta próba instruktorska w 38 SDH

W dniu 7 stycznia 2016, druhna Kinga otworzyła próbę na stopień przewodniczki. Opiekunem druhny został nasz drużynowy Hm. Tomasz Łebek. Życzymy Kindze sprawnej realizacji zadań na stopień i rychłego zakończenie z wynikiem pozytywnym wszystkich zadań i zdobycie stopnia Przewodniczki.

 

 

Programowy Ruch Odkrywców - Geocaching

 

Na początku lutego rozpoczęliśmy realizacje kolejnego zadania w ramach "Programowego Ruchu Odkrywców" - "GEOCACHING" .Na biwaku poznaliśmy geocaching w teorii. Kolejnym elementem pierwszej części zadnia zadania jest odnalezienie 38 skrzynek, tak aby w sposób praktyczny poznać sposoby ich umieszczania w terenie, wykonywania samych pojemników oraz ich zawartości.  Pierwsze kilkanaście odnalezionych "keszów" już za nami, z czego kilka bardzo przypadło nam do gustu, a to za sprawą zarówno ich starannego przygotowania, jak i umieszczenia w terenie. W drugiej części zadania sami umieścimy skrzynki w miejscach, które zasługują, na pokazanie ich potencjalnym poszukiwaczom.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spotkanie wigilijne

Koniec roku i zbliżające się święta były pretekstem do kolejnego spotkania wigilijnego naszej drużyny. Tradycyjnie każdy z członków drużyny przygotował jakaś potrawę na wigilijny stół. Nie zabrakło tez żywej choinki i uroczystego przemówienia, które na początku spotkania wygłosiła, nie kto inny tylko sama Kinga S. Później były życzenia i oczywiście degustowanie wspaniałych wigilijnych potraw przy dźwiękach gitary. Przy okazji dziękujemy wszystkim za życzenia i obietnice obecności w przyszłym roku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Betlejemskie Światełko Pokoju 2015

Jak co roku na początku grudnia harcerze odwiedzają ż Ogniem Betlejemskim zaprzyjaźnione instytucje i organizacje. 38 Starachowicka Drużyna Harcerska razem z Harcerską Grupą Ratowniczą Starachowice jak co roku odwiedziła służby mundurowe, Straż Pożarną, Straż Miejską i Pogotowie Ratunkowe, oraz zakłady które wspierają nas w działaniach. Zorganizowane zostało także oficjalne przekazanie ognia mieszkańcom i władzom lokalnym, które odbyło się tuz po wspólnym "Kolędowaniu pod Skałkami"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Informacje
Reklama
Reklama
Reklama
38 na Facebooku

Statystyka odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj25
mod_vvisit_counterWczoraj47
mod_vvisit_counterTen tydzień1332
mod_vvisit_counterPoprzedni625
mod_vvisit_counterTen miesiąc2164
mod_vvisit_counterPoprzedni4298
mod_vvisit_counterWszystkie486746

Your IP: 100.24.115.253
 , 
Today: Lis 15, 2019
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości