Zakończenie weekendu majowgo z drużyną

Na zakończenie wyjątkowo długiego weekendu majowego wybraliśmy się na wspinaczkę na Stokówkę. Wyjazd był podsumowaniem cyklu zajęć majowych zorganizowanych przez nasza drużynę. Na miejscu spotkaliśmy kilka osób, które łoiły drogi przez cały weekend, dzieli czemu mogliśmy skorzystać z ich podpowiedzi przy pokonywaniu niektórych tras. Wyjazd był też okazją do przetestowania nowych butów wspinaczkowych na naturalnych drogach a nie tylko na ściance wspinaczkowej. I trzeba przyznać że sprawdziły się znakomicie. Po zakończeniu zajęć w drodze powrotnej tradycyjnie udaliśmy się na wyżerkę do Mc Donalds, gdzie mogliśmy dzięki kuponom zaspokoić nasz wilczy apetyt.

 

3 maja

W dniu 3 maja tradycyjnie przedstawiciele 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej wzięli udział w uroczystościach rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Tegoroczne obchody rozpoczęły się inscenizacją historyczną, której głównym punktem była rekonstrukcja przysięgi Tadeusza Kościuszki złożonej 24 marca 1974 roku na rynku w Krakowie. To wydarzenie rozpoczęło powstanie, zwane później insurekcją kościuszkowską. Po inscenizacji wszyscy zgromadzeni przeszli do kościoła pod wezwaniem Wszystkich Świętych, gdzie odprawiona została Msza Święta za Ojczyznę. Po mszy poczty sztandarowe i pozostali uczestnicy uroczystości przeszli pod Pomnik Niepodległości przy ulicy Konstytucji 3-go Maja, gdzie pełniliśmy warte honorową pod oraz zajmowaliśmy się odbieraniem wiązanek kwiatów od delegacji.

 

Szkolenie łucznicze

Jednym z najciekawszych zajęć w czasie weekendu majowego był trening z profesjonalnym trenerem łucznictwa. Zajęcia zorganizował Janek który zaprosił trenera pana Ryszarda Kasprzyka. Podczas zajęć mieliśmy okazję skorygować techniki strzeleckie i zapoznać się z różnorodnym sprzętem. Naszym instruktorom najbardziej do gustu przypadł bloczkowy "Hoyt" z pełnym oprzyrządowaniem, który dla młodszej części drużyny był zdecydowanie za ciężki. Na zakończenie zajęć odbył się mini turniej strzelecki. Na tarczach zawisły jabłka a my próbowaliśmy w nie trafić. Drużynowy z trenerem przestrzelili "Hoytem" na wylot zarówno jabłka jak i tarcze a my walczyliśmy dalej. Turniej zakończył się zwycięstwem Julki która umieściła w jabłku strzałę jako pierwsza. Drugi był drużynowy, który podobnie jak Julka trafił z naszego łuku sportowego. Trzeci był Cinek , który trafił z naszego łuku bloczkowego. Zwycięzcy z rąk pana Ryszarda Kasprzyka otrzymali skromne, ale za to ciężko zdobyte puchary z łucznikiem.

 

Biwak majowy czyli oflagowani

Weekend majowy rozpoczęliśmy od biwaku w hufcu podczas którego gro czasu spędziliśmy na zajęciach z łukami i linami. Zajęcia z łukami były przygotowaniem do nadchodzącego treningu z trenerem łucznictwa, natomiast zajęcia z linami były testowaniem zajęć jakie planujemy zorganizować na puntach V Trasy podczas Harcerskiego Rajdu Świętokrzyskiego. Podczas zajęć Łola malowała nasze twarze w barwy narodowe a zdjęcia umieściliśmy na stronie ZHP-fun  na Facebooku.

 

Nasza mała liga - ostateczna rozgrywka

Niesamowitym rozstrzygnięciem zakończyły się rozgrywki naszej małej ligi w kręgle zorganizowanej przez członków 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej im. Emilii Plater. W rozgrywkach wzięło udział w sumie 25 osób z drużyny Przez cztery spotkania rywalizowaliśmy na kręgielni rozgrywając osiem spotkań z których pięć najlepszych miały się liczyć do ostatecznej klasyfikacji. Najwyższy wynik w czwartej serii osiągnął Cinek, który wytoczył aż 158 punktów w jednej rozgrywce. On też osiągnął najwyższy wynik w poszczególnych spotkaniach w czasie naszych rozgrywek. A kto wygrał w całej lidze dowiecie się już wkrótce podczas ..........

 

Obchody Dnia Pamięci o Ofiarach Zbrodni Katyńskiej i Golgoty Wschodu.

W piątek 20 kwietnia, skromna 11 osobowa reprezentacja 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej im. Emilii Plater  uczestniczyła w uroczystościach Dnia Pamięci o Ofiarach Zbrodni Katyńskiej i Golgoty Wschodu. O godzinie 17.00 na cokole pomnika Krzyż Katyński odsłonięte zostały nowe tabliczki epitafijne, poświęcone policjantowi Józefowi Borowieckiemu, oficerowi rezerwy Wojska Polskiego Czesławowi Dąbrowskiemu oraz policjantowi Janowi Francuzowi. Wszyscy trzej zostali zamordowani wiosną 1940 roku. Po poświęceniu tabliczek odbył się Apel Poległych przygotowany przez Jednostkę Strzelecką 2044. Uroczystość zakończyły złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przy Krzyżu. Kompanie reprezentacyje wystawiły klasy mundurowe ZDZ w Starachowicach, Jednostka Strzelecka  nr 2044 w Starachowicach oraz Komenda Hufca ZHP Starachowice. Nasi harcerze z 38 podczas uroczystości pełnili  wartę honorową po pomnikiem oraz odbierali wiązanki składane przez uczestników spotkania.

 

Nasza mała liga - spotkanie III

Kolejne spotkanie naszej małej ligi przyniosły nowe zmiany w głównej kwalifikacji. Tym razem zmagania wygrał Rudy, który po nieobecności na pierwszym spotkaniu zawzięcie goni pozostałych rywali. Najwyższy wynik w poszczególnych partiach w tym dniu należał do naszego drużynowego. W całej rywalizacji na czele nadal jest Wiktoria z Jankiem oboje z suma 502 pkt. Po pietach liderom depczą: drużynowy Tomek,  Szyja i oraz liderzy po pierwszej serii Janusz i Łola. Podczas zmagań spotkała nas także miła niespodzianka w postaci piccy, która otrzymaliśmy w podziękowaniu od Pipiaka za zajęcia wspinaczkowe w Gimnazjum nr 1. Kolejne ostatnie już zmagania naszej malej ligi już wkrótce.

 

Zlot Chorągwi Kieleckiej 14-16 wrzesnia 2012

W dnach od 14 do 16 wrzesnia odbędzie się Zlot Chorągwi Kieleckiej., który zorganizoiwany będzie pod hasłem "100 lat harcerstwa na ziemii kieleckiej" Zlot odbywać się będzie na terenie Centrum Kulturowo-archeologicznego w Nowej Słupi zwanego potocznie "Piecowiskiem" Podczas zlotu zostanie zaprezentowana działaność naszej choragi oraz zostanie podsumowana realizacja drużyn w ramach "Odznaki Chorągwianej JODŁA" Nie zabraknie także wielu atrakcji przygotowanych dla i przez samych uczestników zlotu. 27 marca odbyła się odprawa komendantów hufców i przedstawicieli środowisk zaangażowanych w realizacjię i przygotowanie zlotu. W imieniu 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej im. Emilii Plater i Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice w spotkaniu udział wzieli Tomek z Igą. Już teraz zapraszamy serdecznie wszystkie środowiska harcerskie z naszej chorągwi do udział w zlocie. Więcej szczegółów o na stronie zlotu.

 

Odsłoniecie tablicy upamiętniającej Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego

 W 60 rocznicę akcji oddziałów Szarego na zakłady zbrojeniowe w Starachowicach,  spotkaliśmy się w kościele pw. Wszystkich Świętych w Starachowicach. Podczas mszy modlono się w intencji Antoniego Hedy i Prezydenta RP na uchodźctwie Ryszarda Kaczorowskiego. Po mszy z inicjatywy Światowego Związku Armii Krajowej i Hufca ZHP Starachowice. W uroczystościach licznie udział wzięli przedstawiciele organizacji patriotycznych, władz lokalnych oraz harcerze starachowickich drużyn ZHP. Podczas uroczystości nasza 38 Starachowicka Drużyna Harcerska otrzymała od Zarządu Okręgowego Światowego Związku Armii Krajowej w Kielcach "podziękowanie i serdeczne wyrazy uznania za społeczną działalność i niesioną pomoc w utrwalaniu miejsc pamięci i wiedzy o historii i Żołnierzach Armii Krajowej".

 
Informacje
Reklama
Reklama
38 na Facebooku

Statystyka odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj38
mod_vvisit_counterWczoraj41
mod_vvisit_counterTen tydzień219
mod_vvisit_counterPoprzedni502
mod_vvisit_counterTen miesiąc1314
mod_vvisit_counterPoprzedni1426
mod_vvisit_counterWszystkie452054

Your IP: 54.198.23.251
 , 
Today: Wrz 19, 2018
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości