Rajd "Śladami Jędrusiów"

Na tegoroczny rajd, udaliśmy się zaraz po uroczystościach z okazji Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Zmęczeni tak naprawdę podwójnymi uroczystościami,  ruszyliśmy nieco spóźnieni na trasę. Szkoda że nie połączono tych dwóch wydarzeń odbywających się w tym samym dniu. Trasa wiodła wzdłuż torów z Brodów do Starachowic. Na trasie okazało się że dwa punkty zwinęły się do szkoły i tak naprawdę niewiele się działo, widoków też nie było, no chyba że ktoś uwielbia tory. Atmosferę uratowała mama Macka, która podrzuciła nam na trasę ciepłe drożdżowe babeczki, które zmęczeni wszamaliśmy na trawniku koło stacji benzynowej. Na mecie zrobiliśmy zadania z obu punktów i przygotowaliśmy się do kominka w strojach partyzanckich.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Drugi dzień ograniczał się tylko do udziału w uroczystościach pod mogiłą Junaka i Kokoszki pod Tychowem, gdzie każdy dostawał się jak chciał. Po południu jak co roku gra w UNO, konkurs z wiedzy o Jędrusiach i kominek, tym razem w mundurach. Rajd zakończył się podsumowaniem w niedzielne przedpołudnie, gdzie tak naprawdę poznaliśmy  zwycięzców rajdu. Ogólnie podsumowując, fajny weekend ze znajomymi.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Święto Niepodległości

11-Listopada 2022 roku wspólnie ze Stowarzyszeniem Aktywności Społecznej Everest i Harcerską Grupą Ratowniczą Starachowice wzięliśmy udział w uroczystych obchodach Święta Niepodległości. Wspólnie wystawiliśmy poczet sztandarowy Armii Krajowej oraz proporzec naszej drużyny, warty w mundurach historycznych z epoki, warty harcerskie oraz asystę przy składaniu wiązanek i zniczy. Nie zabrakło też naszych ratowników, którzy dbali o bezpieczeństwo podczas całego wydarzenia.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W-tym roku oprócz uroczystości w kościele pw. Wszystkich Świętych i spotkaniu przy pomniku niepodległości, odbyło się także uroczyste podniesienie flagi na maszcie w ramach akcji pod patronatem premiera Mateusza Morawieckiego "Pod Biało-czerwoną". Również podczas tej części obchodów nie zabrakło zarówno naszej drużyny, stowarzyszenia Everest i ratowników z HGR Starachowice. W tegorocznych uroczystościach szczególnie w pierwszej części wyjątkowo licznie udział wzięli przedstawiciele parlamentu, samorządów, instytucji i organizacji społecznych z naszego miasta i województwa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

I MIEJSCE w Grze Miejskiej "Niepokonani 1939-1945"

W ostatnią sobotę października 2022 roku wzięliśmy udział w grze miejskiej "NIEPOKONANI 1939-1945", zorganizowanej przez Hufiec ZHP Starachowice we współpracy ze Stowarzyszeniem Pamięci "Ponury-Nurt". W starszej kategorii nasz patrol zajął I MIEJSCE, wyprzedzając patrole z 15 Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej i 101 Drużyny Starszoharcerskiej "Lupus". Wynik cieszy nas tym bardziej, że w pierwszą sobotę listopada nasi harcerze będą uczestniczyć w grze "Bohaterom Niepodległej" przygotowanej przez Stowarzyszenie Aktywności Społecznej Everest i mamy nadzieję że zachowają formę na kolejne zmagania.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Biwak młodszoharcerski

 

Koniec października to nie tylko udział naszej drużyny w Partyzanckiej Drodze Krzyżowej, ale także zakończenie sezonu łuczniczego i innych zajęć sportowo-rekreacyjnych organizowanych na zbiórkach i na wydarzeniach organizowanych przez różne instytucje. Podczas biwaku, który zorganizowaliśmy w naszym hufcu oprócz zajęć metodycznych i wieczornego kominka, dzięki bardzo słonecznej pogodzie udało nam się zorganizować ostatnie w tym roku zajęcia łucznicze. Nie zabrakło też chińszczyzny na obiad i tostów, przygotowanych w ramach zdobywania sprawności.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

XXIII Harcerska Partyzancka Droga Krzyżowa

28 października 2022 roku wzięliśmy udział w XXIII Harcerskiej Partyzanckiej Drodze Krzyżowej i to już po raz 23 ???? Wydarzenie zorganizowała Komenda Hufca ZHP Starachowice, razem ze środowiskami naszego hufca oraz przedstawicielami Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej ze Starachowic. W drodze udział wzięło blisko 350 osób. Nasi harcerze w trakcie drogi zapalili znicze na mogiłach i pod kapliczką, oraz wystawili warty przy XII stacji i kapliczce na Wykusie. Wystawiliśmy także poczet sztandarowy Armii Krajowej i naszej drużyny. Po uroczystościach, dwie nasze druhenki otrzymały zielone chusty drużynowe.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Czyste Zielone Miasto

W-niedziele 16 października, tym razem  nasi starsi harcerze z 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej im. Emilii Plater wzięli udział wspólnie z Harcerską Grupą Ratowniczą Starachowice oraz Stowarzyszeniem Aktywności Społecznej Everest w akcji "Czyste Zielone Miasto" w ramach której sprzątaliśmy teren "na Szlakowisku" i sadziliśmy drzewka przygotowane przez Nadleśnictwo Starachowice. W akcji udział wzięły także inne organizacje, mieszkańcy Starachowic, oraz licznie zgromadzeni seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Akcja #sadziMY 2022

W dniach 29-30 września w ramach akcji #sadziMY 2022 zorganizowanej w całej Polsce z inicjatywy prezydenta, zsadziliśmy na ternie naszej harcówki pięć sosen i jeden dąb szypułkowy. Sadzonki otrzymaliśmy w ramach akcji od Nadleśnictwa Starachowice. W akcji brała udział młodsza część drużyny.

 

80 zniczy na 80 - lecie Armii Krajowej

[blad 400] [pracujemy nad bledem]

 

83 rocznica powstania Podziemnego Państwa Polskiego i Szarych Szeregów

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Informacje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Stronę odwiedziło
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj53
mod_vvisit_counterWczoraj79
mod_vvisit_counterTen tydzień191
mod_vvisit_counterPoprzedni427
mod_vvisit_counterTen miesiąc1638
mod_vvisit_counterPoprzedni9396
mod_vvisit_counterWszystkie633482

Online (20 minutes ago): 3
Your IP: 3.226.72.194
,
Today: Lip 23, 2024
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości