Zadanie 5.

Pokażcie innym, na czym polega zdrowy tryb życia, jak zdrowo się odżywiać, jakie są przyczyny chorób cywilizacyjnych, jak radzić sobie ze stresem. Temat może różnić się od zaprezentowanych, ale powinien dotyczyć zdrowia.

Zadanie zrealizowaliśmy podczas półkolonii,  którą organizowaliśmy we współpracy z Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w ramach Niebozowej Akcji Leniej „Zielone Harcowanie”. Podczas dwóch tygodni półkolonii  codziennie w zajęciach brało udział  blisko 60 uczestników .  Zorganizowaliśmy dla nich cykl zajęć sportowych odbywających się na świeżym powietrzu, zajęcia łucznicze, zajęcia wspinaczkowe na sztucznej ściance wspinaczkowej, strzelanie z ASG i paintballa.  Zorganizowaliśmy też  zajęcia pływackie  na basenie miejskim przygotowane we współpracy z ratownikami wodnymi i instruktorami  z kluby płetwonurków KALMAR podczas których poznawali tajniki nurkowania. Podsumowaniem zajęć o zdrowiu było olimpiada zdrowego żywienia oczywiście zorganizowana na świeżym powietrzu w alei modrzewiowej. Podczas olimpiady uczestnicy wykonywali soki ze świeżych, zdrowych i umytych  owoców. Przygotowywali także  kanapki ze zdrowego pieczywa, dużej ilości warzyw i niskoprzetworzonych wyrobów wędliniarskich. Uczestnicy mieli też okazję uczestniczyć w zajęciach z pierwszej pomocy, podczas których oprócz podstawowych zasad resuscytacji poznali przyczyny najbardziej rozpowszechnionych chorób cywilizacyjnych i jak im zapobiegać.