"Nie Biorę, Nie piję, Nie palę" pod taki hasłem odbył się tegoroczny Rodzinny Festyn Profilaktyczny z zespołem "Afromental". Głównymi organizatorami spotkania była Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych UM Starachowice i Starachowickie Centrum Kultury. A wśród głównych współorganizatorów znalazła się 38 Starachowicka Drużyna Harcerska im. Emilii Plater. Już od 15 na scenie na przemian z pogadankami profilaktycznymi prowadzonymi przez przedstawicieli Straży Miejskiej, Policji, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice, Stowarzyszenia Zdrowa Szkoła, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Stowarzyszenia Bezpieczny Powiat Starachowicki, swoje zdolności wokalne i taneczne prezentowały zespoły działające w Starachowicach.


Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji dla uczestników w każdym wieku. Dla najmłodszych dzieci frajdą był dmuchany zamek i trampolina oraz stragany z zabawkami. Tradycyjnie nie zabrakło atrakcji przygotowanych  przez nasza drużynę. Przeprowadziliśmy zajęcia na rozwieszonym pół metra nad ziemią gibonie, po którym spacerowali odważniejsi uczestnicy, rozstawiliśmy także stanowisko z łukami i ciesząca się stale największym zainteresowaniem ściankę wspinaczkową.

 

Największe emocje wywołała nagroda główna ufundowana przez sponsora starachowicki oddział firmy MAN - rodzinny zestaw rowerów. Była to nagroda w konkurencjach rodzinnych przygotowanych i przeprowadzonych przez HGR Starachowice i 38 Starachowicką Drużynę Harcerską. Tu rodziny musiały nie tylko wykazać się odwaga ale też sprytem i zgraniem. Był wyścig na wózku zaprzęgowym, slalom z piłką w alkogoglach, strzelanie z łuku do jabłek, czy toczenie konserwy pod górę po 5 centymetrowej taśmie.

 

 

Zmagania rodzin  oceniało jury w składzie: Anita Młodawska - Okła z firmy MAN, nasz drużynowy Tomasz Łebek oraz przedstawiciel publiczności Artur Dymiński. Decyzją jury po zaciętej rywalizacji, rowery trafiły do rodziny Mazoników: Jolanty, Oliwiera  i Kamila. Festyn zakończył się występem zespołu Afromental.