Po raz czwarty uczestniczyliśmy w manewrach Chorągwi Kieleckiej, które odbyły się na terenie Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach. W tym roku na manewrach zespoły uczestniczyły w mikrokursach, w takcie których były zajęcia między innymi z zastosowania bojowych środków medycznych, ćwiczeń z zakładania opaski zaciskowej na polu działań, robienia sztucznych ran, zajęcia z surwiwalu i przygotowywania posiłków w terenie, rozkładania broni i właściwej pozycji strzeleckiej. Było bardzo fajne spotkanie z kolekcjonerem militariów podczas którego uczestniczyliśmy w quizie dotyczącym umundurowania oraz spotkanie z jednym z dowódców wojsk działających na misjach zagranicznych.

 

 

 

 

 

 

 

Zespoły rywalizowały także w dwóch konkurencjach. Pierwszą była "Gra miejska ENCUNTER", która odbywała się na terenie miasta Kielce oraz w "Turnieju Trójtechnicznym" na który składały się trzy konkurencje: strzelectwo, bieg sprawnościowy i tor medyczny. W grze miejskiej zajęliśmy II miejsce,  zostawiając w tyle kilka zespołów z Kielc znających swoje miasto jak własną kieszeń. W drugiej konkurencji czyli "Turnieju trójtechnicznym", podczas którego zespoły rywalizowały na strzelnicy, torze przeszkód i medycznym torze przeszkód podobnie jak w ubiegłym roku zajęliśmy I miejsce. Manewry były dobrą rozgrzewką przed zbliżającymi się X Wojewódzkimi Młodzieżowymi Zawodami Ratowniczymi, które startują już jutro - 23 września 2016 roku na Ośrodku ZHP Starachowice nad Lubianką, oraz znakomitą okazją do wręczenia gwiazdek naszym wędrownikom, Kindze i Krystianowi :)