24 lutego w sali "Awangarda" Starachowickiego Centrum Kultury odbyła się już druga Gala "PIERŚCIENIE PRZYJAŹNI" Gala zorganizowana została w ramach obchodów Dnie Myśli Braterskiej. Podczas gali podsumowano pracę drużyn i wszystkich jednostek hufca ZHP Starachowice. Wręczone zostały także nagrody w kilku kategoriach dla zuchów, harcerzy, harcerzy starszych, wędrowników, instruktorów, seniorów, imprezy i drużyny roku.

 


W tym roku "Pierścień Przyjaźni 2016" w kategorii "DRUŻYNA ROKU" otrzymała  z rak druhny  komendantki hufca nasza    38 Starachowicka Drużyna Harcerska im. Emilii Plater.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oprócz nagrody w chyba najważniejszej kategorii "Drużyna Roku" nasi ratownicy z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice, otrzymali główna nagrodę w kategorii "IMPREZA ROKU" za X Wojewódzkie Młodzieżowe Zawody Ratownicze" . Nagrodę wręczył Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek w towarzystwie gospodarza obiektu Dyrektor SCK Anny Kordasiewicz.

 

 

Obie nagrody są dla naszego środowiska bardzo dużym wyróżnieniem, tym bardziej że  obu kategoriach w głosowaniach internautów dosłownie zmiażdżyliśmy konkurencję zbierając więcej głosów i pozostali rywale razem wzięci. W ubiegłym roku nagrodę w kategorii "Drużyna Roku" otrzymała Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice, czyli jak ktoś to powiedział na gali, nagroda została w rodzinie.