Tegoroczne Dni Starachowic zostały zorganizowane na placu koło MCRiW w Starachowicach zwanego potocznie pod basenem lub pod wiatą. Trzydniowa impreza był największym wydarzeniem tego typu w Starachowicach. W piątek wystąpiła Halina Kunicka, w sobotę Kękę, a potem Trzej Królowie: Popek, Matheo i Sobota. W niedzielę zespół Enej. Nasza 38 Starachowicka Drużyna Harcerska im. Emilii Plater, przygotowała w piątek zajęcia na strefie zabawy. Wspinaczkę na ściance wspinaczkowej, rozgrywki na pneumatycznych piłkarzykach, strzelnicę łucznicza oraz rozgrywki  Archery Tag czyli łucznicze dwa ognie. Była też mega zjeżdżalnia i basen z piłeczkami z Zakładu Energetyki Cieplnej ze Starachowic, którą także obsługiwała nasza drużyna, oraz strefa dla maluchów przygotowana przez jedną z zewnętrznych firm. W sobotę był dzień bez strefy zabaw dla dzieci.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Niedziela przywitała nas deszczowo i naszą strefę zabaw ze względu na opady i błoto na boisku przenieśliśmy niedaleko wiaty,  gdzie w ograniczonym zakresie prowadziliśmy zajęcia z łucznictwa, rozgrywki na piłkarzykach. Za to  po raz chyba szósty poprowadziliśmy konkurencje  w turnieju rodzinnym zorganizowanym przez firmę MAN,  w której o główna nagrodę 5000 zł rywalizowało aż sześć rodzin. W ramach turnieju rodziny rywalizowały na naszej strzelnicy łuczniczej, turlały mega dropsa czyli jedna z przeszkód z pola paintbalowego, strzelały rzuty karne na pneumatycznym boisku i to co chyba sprawiało najwięcej emocji i zabawy. Musiały wrzucić jak najwięcej kokosów do pojemnika za pomocą małpek. Podsumowanie turniej odbyło się na scenie głównej, a nagrodę zwycięskiej rodzinie wręczył przedstawiciel firmy MAN. Opiekę medyczną na strefie zabaw zapewniali ratownicy medyczni z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice, którzy w sobotę dbali także o bezpieczeństwo uczestników podczas koncertu „Popka”