Nasz obóz w Krynicy Morskiej to nie tylko przepiękne miejsce w mieszanym, suchym i co najważniejsze czystym lesie, położonym na terenie parku krajobrazowego. Miejsce całkowicie naturalne, blisko morza i z daleka od jakichkolwiek działalności przemysłowych. Nasz obóz tworzy znakomicie przygotowana kadra z wieloletnim doświadczeniem, ale także sami uczestnicy obozu, którzy mają realny wpływ na zajęcia programowe na obozie. Infrastrukture obozowa stawiają od początku do końca nasi harcerze ucząc się tym samym wielu umiejętności, których nie zdobędą w żadnej szkole. Logistykę i organizację czasu pracy mamy opanowana na szóstke z plusem.

 

 

Podczas obozu do dyspozycji uczestników oprócz namiotów,  gdzie kwaterujemy maksymalnie 6-7 osób w 10 osobowym namiocie, zapewniamy wiele atrakcji opartych na naszym sprzęcie , które dzięki temu jesteśmy wstanie udostępnić je kilkakrotnie tak, aby każdy mógł skorzystać z tego co mu bardziej przypadło do gustu. Poczawszy od Archery-Tag czyli łuczniczych dwu ogni hitu ostatnich lat na wielu komercyjnych i drogich obozach, paintablu na polu jak i w terenie. Do dyspozycji mamy też ściankę wspinaczkową i profesjonalny sprzęt łuczniczy. Nie brakuje nam także gier planszowych, sprzętu multimedianego czy materiałów do zajęć plastycznych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oprócz zajęć na terenie obozu, rokrocznie organizujemy różne zajęcia edukacyjne oraz wyjazdy w ciekawe miejsca. W 2018 roku byliśmy w obozie niemieckim obozie koncentracyjnym w Sztutowie, gdzie starsi harcerze pojechali autostopem, a pozostali uczestnicy autobusem. Byliśmy tez na wycieczce autokarowej w Trójmieście, gdzie zwiedzaliśmy Sopot i przepiękne Stare Miasto w Gdańsku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obóz nad morzem nie mógłby się odbyć bez zajęć na plaży, gdzie oprócz wielu atrakcji, do zaoferowania mamy własnego ratownika wodnego, dbającego o bezpieczeństwo naszych uczestników, będącego do dyspozycji,  nawet podczas gry w piłkę na plaży. Podobnie jest z opieka medyczną gdzie na terenie obozu mamy dwóch ratowników medycznych z zapleczem medycznym, dużo wyższym niż jest wymagany na obozach. Posiadamy też bezpośredni kontakt radowy ze Strażą Pożarna i Nadleśnictwem.

Nasze obozy w Krynicy Morskiej charakteryzuje też nasza wspaniała kuchnia z posiłkami przygotowanymi przez zawodową i bardzo kreatywna kucharką, która we współpracy z uczestnikami przygotowuje wspaniałe i świeże posiłki. Dzięki temu, nasza kuchnia jest też dostępna także poza wyznaczonymi posiłkami. A odwiedzający rodzice zawsze mogą załapać się na skrobanie ziemniaków.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mamy tez kilka fajnych i śmiesznych tradycji obozowych przeznaczonych zarówno dla harcerzy jak i uczestników, które zostawiają po obozie masę wspaniałych wspomnień, dzięki którym nasi uczestnicy wielokrotnie wracają do Krynicy Morskiej.

 

Wśród tych tradycji najbardziej rozpoznawalną jest zamoczenie pewnej części anatomicznej harcerzy w wodą w fontanną podczas ostatnich dni pierwszego obozu oraz tradycyjna picca po złożeniu wyposażenia obozowego w magazynach w Starachowicach, w której uczestniczą bardzo często uczestnicy spoza drużyny wspierając nas w realizacji tak ważnego dla nas przedsięwzięcia.