Po_raz_trzeci zorganizowany został w Starachowicach Jarmark Bożonarodzeniowy, który z roku na rok cieszy się coraz większa popularnością. Przez trzy dni na świątecznych stoiskach można było zakupić ozdoby świąteczne, choinki, stroiki, produkty żywnościowe i świąteczne wypieki, ale także zasmakować gorących oscypków czy pajdy chleba ze smalcem. Podsumowaniem jarmarku była już trzecia wigilia dla mieszkańców. Wigilia w obecności Starosty Starachowickiego i vice Prezydenta miasta rozpoczęła się o godzinie 15 życzeniami i opłatkiem z mieszkańcami. Po życzeniach po raz trzeci nasi harcerze z 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej im. Emilii Plater wspierani przez ratowników z HGR Starachowice,  wydawali gorące posiłki prosto z naszej kuchni polowej oraz termosów . Przez ponad półtorej godziny, bardzo sprawnie wydaliśmy ponad 150 litrów barszczu, 350 litrów kapusty, ponad 800 pierogów i niezliczona ilość przepysznych pasztecików.

 

Posiłki na wigilie przygotowały placówki miejskie oraz Caritas przy parafii pw. św. Trójcy w Starachowicach. Po wigilii troszkę spóźnione dotarło pod skałki Betlejemskie Światło Pokoju przywiezione ze Svitu, które  komendantka hufca przekazała  drużynom, które nie uczestniczył w przekazaniu Światełka w Svicie oraz tym najbardziej  wytrwałym  czekającym na przybycie światełka mieszkańcom.