Rok_rocznie od samego początku idei przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju nasi harcerze z 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej im. Emilii Plater odwiedzają ze światełkiem różne zaprzyjaźnione instytucje na terenie całego miasta. W tym roku światełko przywiezione przez delegacje naszej drużyny prosto ze Słowackiego Svitu trafiło do Straży Miejskiej, Tygodnika Starachowickiego, Wirtualnych Starachowic, firmy Marbo, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Pogotowia Ratunkowego oraz Państwowej Straży Pożarnej, gdzie nasza delegacja razem z szefem Harcerskiej Grupy Ratowniczej  Starachowice,  uczestniczyła w uroczystym spotkaniu wigilijnym na którym oprócz strażaków obecni byli Starosta Powiatu Starachowickiego Piotr Babicki , Prezydent Miasta Jerzy Miśkiewicz oraz w imieniu posła Krzysztofa Lipca poprzednia pani Starosta Danuta Krępa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Betlejemskie Światło Pokoju trafiło także do osób zaprzyjaźnionych z drużyna i do rodzin naszych harcerzy. I choć chcielibyśmy podzielić się ogniem z kilkoma innymi instytucjami, do których udały się inne środowiska harcerskie, to przekazujemy im gorące życzenia pomyślności w nowym 2018 roku i   dalszych chęci i zadowolenia ze wspólnych działań,  nie tylko od święta, ale przez cały rok.