Tradycyjnie od samego początku istnienia 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej im. Emilii Plater,  przed Świętami Bożego Narodzenia spotykamy się w naszej harcówce na spotkaniu wigilijnym.  Nie inaczej było w tym roku. Pełny stół wigilijnych potraw przygotowanych przez naszych harcerzy, posprzątana harcówka i odświętnie ubrani po tradycyjnym przemówieniu wybranego wybrańca tym razem padło na Rosoła i po słowie od drużynowego przełamaliśmy się opłatkiem. W tym roku jako że byliśmy wyjątkowo pracowici i wyjątkowo grzeczni nasi instruktorzy sprawili nam niespodziankę w postaci prezentów. Każdy z obecnych otrzymał popularny ostatnio gadżet czyli płócienny woreczek na plecy i jak przystało na nasza drużynę,  był to woreczek  z logiem naszej drużyny, A że na co dzień bardzo dbamy o bezpieczeństwo, a szczególnie nasi ratownicy z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice,  to otrzymaliśmy woreczki z  odblaskowym logiem widocznym na drodze z odległości ponad 100 metrów.