Wyjątkowy rajd, w wyjątkowo trudnych czasach. Pierwszy raz Harcerski Rajd Świętokrzyski został zorganizowany w miesiącu wrześniu. Pierwszy raz odkąd prowadzimy z drużyną V Trasę na rajdzie, nie korzystaliśmy z noclegów w stodołach. Tu wielkie podziękowanie dla Gminy Brody i strażaków z OSP Krynki za udostępnienie świetlicy przy remizie.Pierwszy raz nie mogliśmy się też zobaczyć ze wszystkimi patrolami, które z różnych względów nie mogły w tym roku dotrzeć na rajd.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Patrole wystartowały w tym roku z Wąchocka by po drodze na punktach kontrolnych. które zorganizowaliśmy w Obozie Langiewicza oraz na Wzgórzu 326,  popularnie zwanego Kopką. Pierwszy dzień zakończyliśmy na terenie Ośrodka obozowego Hufca ZHP Starachowice nad Lubianką. Tu pierwszą noc spędziliśmy w namiotach. Nie obyło się też bez ogniska na którym odwiedził nas dh Balon z 147 WDW, która, za czasów kiedy był drużynowym, kilkakrotnie wygrywała rywalizację na trasie.


Trasa V -  o Puchar Wojewody Świętokrzyskiego

Komendant Trasy: hm. Tomasz Łebek

Obsługa trasy: 38 Starachowicka Drużyna Harcerska im. Emilii Plater, Hufiec Starachowice

Przebieg V TRASY.

 

Dzień 1: 24.09.2020:

Wąchock ( start w godzinach od 8.00 do 12.00 -skatepark)  - niebieski szlak - Rataje - Obóz  Mariana Langiewicza -Wzgórze 326 - Ośrodek ZHP Lubianka  (meta w godzinach od  16:00 do 17.30, noclegi  namioty 6 osobowe z sypialkami) (długość trasy około 13 km)

 

Dzień 2. 25.09.2020:

ZHP Lubianka - (start od 9:00 do 9:30) Stara Lubianka -   Styków zalew -  Adamów skałki - Meta OSP Krynki Świetlica(meta w godzinach od  16.00 do 17:30) (długość trasy około 24 km)

 

Dzień 3. 26.09.2020:

OSP Krynki  - (Start od 9:00 do 10:00)  - Brody, teren rekreacyjny nad zalewem, parking camperów) zajęci sportowo rekreacyjne i konkurs kulinarny  -  Meta OSP Krynki (15:00 - 16:00)  (długość trasy około 8 km)

 

Dzień 4. 27.09.2020:

OSP Krynki  (wyjście z OSP do godziny 9:00) - Brody, boisko piłkarskie - apel- zakończenie rajdu (11:00 - 12:00)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Drugiego dnia patrole wyruszyły na trasę, gdzie czekały na nich punkty sprawnościowe i diabelskie puzle, które patrole miały jak najszybciej ułożyć.  Wymagająca trasa i sprzyjająca pogoda zaprowadziła patrole do świetlicy  przy remizie OSP w Krynkach. Tu oczywiście dzień zakończyliśmy kominkiem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Trzeciego dnia sprawdziła się niestety prognoza pogody zapowiadająca opady deszczu. W planach na szczęście mieliśmy tylko konkurs kulinarny i atrakcje dla uczestników. Konkurs dzięki sprytowi i zaradności patroli odbył się bez większych przeszkód. Nam udało się mimo deszczu przeprowadzić trzy z  sześciu zaplanowanych atrakcji. Odpadły ścianka wspinaczkowa i park linowy oraz zajęcia z linami. Tu kolejne podziękowanie dla Gminy Brody za udostępnienie wspaniałego miejsca czyli Centrum Turystycznego w Rudzie nad Zalewem Brodzkim które zostało otwarte dosłownie rok temu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ogromne gratulacje za zwycięstwa na PIĄTEJ TRASIE dla 7 Łódzkiej Drużyny Harcerskiej WATAHA z Łodzi. która oprócz pucharu Wojewody Kieleckiego, otrzymała także nagrodę za pracę regionalną w ramach zadania przed rajdowego.  Nie mniejsze gratulacje za drugie miejsce, które zajął patrol z 9 Kieleckiej Drużyny Harcerskiej, i trzecie miejsce patrol z 43 Kieleckiej Drużyny Harcerskiej. Obie drużyny z Hufca Kielce Południe - Szczep Buki.

Mamy nadzieję że już za rok spotkamy się w szerszym gronie w bardziej sprzyjających warunkach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wykaz patroli uczestniczących w 62 HRŚ w  2020 roku  na V  TRASIE  !

 

Patrol nr 501 - 9 KDH Kielce "Dobre Mordy"
Patrol nr 502 - 8 Drużyna Harcerska "Wierni" Mąchocice Kapitulne
Patrol nr 503 - 5 Szumska Drużyna Harcerska "Promie?"    
Patrol nr 504 - HOT KACZUSZKI z Łodzi"  7 ŁDH WATAHA  
Patrol nr 505 - 43 KDH Kielce "Rozpasane Jeżyki
Patrol nr 506 - Namiestnictwo Starszoharcerskie  hufca ZHP Zgierz "HARSI"
Patrol nr 507 - 29 Zgierska Drużyna Harcerska "Dakota"
Patrol nr 508 - 38 Starachowicka Drużyna Harcerska im. Emilii Plater

Klasyfikacja patroli na V TRASIE zakończyła się następująco:


I miejsce:
Patrol nr 504
- HOT KACZUSZKI z Łodzi"  7 ŁDH WATAHA
   
II miejsce
 
Patrol nr
nr 501 - 9 KDH Kielce "Dobre Mordy"
III miejsce
  
Patrol
nr 505 - 43 KDH Kielce "Rozpasane Jeżyki
http://www.38sdh.starachowice.zhp.pl/images/stories/2020artykuly/2020.09-rajd-swietokryski-znaczek-38sdh-starachowice-piateczka-04.jpg