W_dniach 1-4 czerwca 2023 roku, mieliśmy okazję być po raz kolejny organizatorem V Trasy o puchar Wojewody Kieleckiego, podczas 65 edycji Harcerskiego Rajdu Świętokrzyskiego. W całym rajdzie na 7 trasach wraz z obsługa rajdu i samego zlotu uczestniczyło blisko 900 harcerzy i harcerek z całej Polski. Na "NASZEJ PIĄTEJ TRASIE" wędrowało z nami (ze względu na ograniczenia ilościowe na trasach) ponad 130 osób. Podsumowanie rajdu odbyło się na rynku w Starachowicach , gdzie wręczono nagrody na poszczególnych trasach oraz wręczono odznaki i odznaczenia.


 

Odznakę zasłużony dla Harcerskich Rajdów Świętokrzyskich z naszej trasy otrzymali : pwd Aneta Stępień Bochenek oraz druh Mateusz Dyląg. Odznaki wręczał komendant Hufca ZHP Starachowice.

 

 

Rywalizację na trasie zakończyła się następująco.


III miejsce  Patrol 503

112 Próbna Drużyna Wędrownicza "Auxilium" z Olsztyna

 

 

 

 

II miejsce Patrol 513

23 Kielecka Drużyna Harcerek im. Zofii Radwańskiej - Paryskiej

 

 

 

I miejsce zajął patrol 515

Hufiec Ziemi Wolińskiej im. Marynarki Wojennej RP

 

 

 

 

 

 

Pełna relacja z rajdu już wkrótce. Zachęcamy tez do polubienia profilu 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej i NASZEJ PIĄTEJ TRASY na Facebooku.