28_października w rocznicę III obławy na Wykusie wzięliśmy udział w XXIV Harcerskiej Partyzanckiej Drodze Krzyżowej na Wykusie zorganizowanej przez Hufiec ZHP Starachowice we współpracy ze  środowiskami Armii Krajowej. W tegorocznej drodze udział wzięło około 130 osób, w większości harcerze ze Starachowic, ale także z Łodzi, czy z Głowna. Nie zabrakło też przedstawicieli organizacji patriotycznych, PTTK oraz przedstawicieli środowisk związanych z Armią Krajowa.


Podczas drogi krzyżowej tradycyjnie wystawiliśmy warty przed obeliskiem poświęconnym "WARSZAWIAKOM" przy stacji nr 12, gdzie w oprawie uczestniczyła jedna z naszych druhen. Wystawiliśmy także warty i asystę przy składaniu kwiatów przy kapliczce na WYKUSIE na zakończeniu drogi. Po drodze uzupełniliśmy także wkłady w naszych zniczach, które na stałe zagościły na trasie Partyzanckiej Drogi Krzyżowej, między innymi przy tablicy początkowej drogi, mogile żołnierzy "Inspektora Jacka", mogile "Warszawiaków", Kapliczce na WYKUSIE czy znajdującej nieco dalej mogile "ZJAWY"