Archiwum 2013

Zajecia wysokościowe

Na koniec roku w ostatnia sobotę grudnia, korzystając z iście wiosennej pogody, wybraliśmy się na prawie sylwestrowe szaleństwo. Razem z HGR Starachowice poznawaliśmy i doskonaliliśmy techniki wysokościowe na tamie nad Lubianką. Było szlifowanie zjazdów, przewieszek, asekuracji i śmiesznych i zabawnych sytuacji. Zajęcia zakończyły się szybkim pieczeniem kiełbasek ;)

Wigilia 2013

Tradycyjnie jak co roku spotkaliśmy się w naszej harcówce na spotkaniu wigilijnym. Miło nam że z roku na rok jest nas coraz więcej i mimo że kilka osób wcześniej wyjechało na święta, a kilka nie zdążyło jeszcze wrócić to było nas ponad 38 osób. Wigilie, jak co roku rozpoczęliśmy tradycyjnym świątecznym ekspoze, które w tym roku wygłosił nowy przyboczny Kamil. Nie zabrakło też tradycyjnych życzeń tych na poważnie i tych zabawnych. Ze stołu pełnego dań przygotowanych przen naszych harcerzy,  oprócz tradycyjnej ryby po grecku i pierogów wśród wielu wypieków najszybciej znikły babeczki z zielono białym logo 38 :) .

Po więcej zdjęć zapraszamy do nasze wigilijnej  galerii na facebooku :)

Wyniki kampani 1% za 2012 rok

Na koniec roku dotarła do nas kolejna miła informacja związana z wynikami kampanii 1%. Okazało się że po raz kolejny 38 Starachowicka Drużyna Harcerska im. Emilii Plater w ramach kampanii zebrała rekordowa kwotę. Tym razem otrzymaliśmy od podatników aż 4724,70 zł co stanowi 67 % środków zebranych przez wszystkie drużyny naszego hufca i ponad 1500 zł więcej niż w roku ubiegłym.. W sumie z naszymi środkami jest to kwota 7635,5. Nasze środki przeznaczymy tak jak poprzednio na rozwój drużyny i jeszcze ciekawsze zajęcia dla dzieci i młodzieży nie tylko w drużynie, ale także na festynach miejskich,  oraz na szkolenia z pierwszej pomocy prowadzone przez naszych instruktorów w ramach Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice.

Mamy nadzieję że również w tym roku zostaniemy ponownie obdarzeni zaufaniem podatników

i przekażą nam swój jeden procent podatku za 2013 rok.

Za wszelką dotychczasowa pomoc wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy !

Jodła 2013

Znamy już wyniki oceny działań naszej drużyny w ramach realizacji zadań Odznaki Chorągwianej JODŁA 2013. Kapituła Odznaki Chorągwianej „Jodła” bardzo pozytywnie oceniła nasze zadania i zgodnie ze złożonym meldunkiem przyznała nam odznaki.

Złote odznaki dla 9 osób, srebrne odznaki dla 11 osób,  oraz brązowe odznaki dla 12 osób. Dodatkowo Kapituła wytypowała najciekawsze zadania i postanowiła nagrodzić drużyny, które je realizowały. W kategorii Wędrownicy wyróżnienie otrzymała nasza 38 Starachowicka Drużyna Harcerska im. Emilii Plater, za największy wpływ na lokalną społeczność. Kapituła nagrodziła w sumie 5 drużyn i przyznała ponad 200 odznak.  Czekamy z niecierpliwością na odznaki i nagrodę.

Więcej informacji o wynikach pracy kapituły na stronie Hufca ZHP Starachowice i Chorągwi Kieleckiej

Wigilia u strażaków i odwiedziny z Ogniem Betlejemskim

W tym roku po raz kolejny mieliśmy zaszczyt przekazania Ognia Betlejemskiego podczas wigilii w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Ogień Betlejemski wraz z ozdobna bombką wykonana podczas zajęć świetlicowych która zawisła na strażackiej choince, odebrał komendant Marek Kaczmarczyk. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele władz samorządowych z panem starostą Andrzejem Matynią i prezydentem Sylwestrem Kwietniem, komendantem Policji  oraz przedstawiciele samorządów gminnych i organizacji współpracujących z PSP. Odwiedziliśmy z Ogniem Betlejemskim, także inne instytucję z którymi współpracujemy. Byliśmy między innymi w Tygodniku Starachowicki, wydziałach urzędu miasta i firmach, które wspierają zarówno działalność 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej jak i Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice.

Więcej artykułów…
Stronę odwiedziło