Archiwum 2014

Gala Ludzi Pozytywnie Zakręconych

Podczas tegorocznej gali "Pozytywnie Zakręconych" wśród wyróżnionych osób i instytucji znalazła trójka naszych harcerzy z 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej im Emilii Plater.  Kinga Motyka i Kamil Kopciał za prace i zaangażowanie w drużynie, a w szczególności za prowadzenie zajęć w świetlicy środowiskowej oraz Dawid Kaczmarski, który otrzymał wyróżnienie za zaangażowanie w prace grupy ratowniczej  i wyniki zespołu podczas zawodów ratowniczych. Statuetkę pozytywnie zakręconych w kategorii instytucji otrzymała nasza Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice, która otrzymała wyróżnienie za całokształt działań w zakresie edukacji ratowniczej i bezpieczeństwa na drogach.  Podczas gali podsumowano także konkurs plastyczny organizowany w ramach programu Bezpieczne Drogi i konkurs filmowy, w którym wyróżnienie otrzymały nasze harcerki reprezentujące II LO w Starachowicach Kinga Samborska, Ania Głowacka i Aleksandra Madejska. Kinga Samborska znalazła się także w składzie ekipy, która zwyciężyła w konkursie filmowym.

 

Pogrzeb Zdzisława Rachtana "Halnego” w Warszawie

Z pełnymi honorami wojskowymi pochowano w piątek 31 stycznia 2014 roku w Warszawie Zdzisława Rachtana "Halnego”, jednego z ostatnich partyzantów Ziemi Świętokrzyskiej, żołnierza Armii Krajowej. Czwórka naszych  harcerzy z 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej razem z harcerzami z XI szczepu weszli w skład reprezentacji hufca. Uroczystości rozpoczęły się w Katedrze Polowej Wojska Polskiego przy ul. Długiej, gdzie została odprawiona msza pogrzebowa, z asystą honorową Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego, świętokrzyskiej policji, pocztów sztandarowych.

 

"Halny" spoczął  na  Cmentarz Powązkowskim w rodzinnej mogile, w której jest pochowana żona Zdzisława Rachtana - Krystyna. W ostatniej drodze prowadziła go orkiestra wojskowa, asystę honorową sprawowała Kompania Reprezentacyjna Wojska Polskiego. Zdzisław Rachtan "Halny”, Honorowy Obywatel Wąchocka i Starachowic, żołnierz Armii Krajowej, porucznik w Zgrupowaniu Partyzanckim "Ponurego-Nurta”, Jana Piwnika i Eugeniusza Kaszyńskiego zmarł w Warszawie, w niedzielę przed południem. Miał prawie 90 lat. Był legendą wśród kombatantów Armii Krajowej, szczególnie w Świętokrzyskiem. Przez wiele lat organizował rocznicowe spotkania kombatanckie na Wykusie i w Wąchocku.

 

 

Starachowick Orszak Trzech Króli

[Błąd na stronie][Skontaktuj się z administratorem]

 
Informacje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Stronę odwiedziło
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj4
mod_vvisit_counterWczoraj41
mod_vvisit_counterTen tydzień79
mod_vvisit_counterPoprzedni957
mod_vvisit_counterTen miesiąc159
mod_vvisit_counterPoprzedni7056
mod_vvisit_counterWszystkie614617

Online (20 minutes ago): 1
Your IP: 100.26.196.222
,
Today: Mar 05, 2024
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość