Archiwum 2019

Spotkanie opłatkowe 2019

Jak co roku spotkaliśmy się przed Świętami Bożego Narodzenia na spotkaniu opłatkowych w naszej harcówce. Tradycyjnie drużynowy wrabia w przemowę co roku inna osobę. Nie inaczej było i w tym roku, zaszczytu przemowy doznał nasz kończący właśnie studnia na Wyższej Szkole Pożarnictwa w Warszawie Dawid, którego koledzy z roku odwiedzili nas na obozie w Krynicy Morskiej w trakcie praktyk prowadząc pod kierownictwem oficerów PSP z Nowego Dworu Gdańskiego, gdzie akurat uczyli się praktycznych działań podczas  kontroli bezpieczeństwa na obozie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spotkanie opłatkowe nie mogło się obejść bez potraw wigilijnych przygotowanych przez naszych harcerzy wśród których nie zabrakło tych z numerem drużyny. Wprawne oko odnajdzie je na zdjęciach. Jak co roku obowiązki i praca zawodowa szczególnie tych przebywających poza Starachowicami uniemożliwiła przyjazd kilku osób, tym bardziej jest nam miło za przesłane życzenia, filmiki i łapóweczki kulinarne.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

http://www.38sdh.starachowice.zhp.pl/images/stories/2019artykuly/2019.12-spotkanie%20oplatkowe-38sdh-1.jpg
 

Betlejemskie Światło Pokoju 2019

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wigilia miejska

Kolejny Starachowicki Jarmark Świąteczny przeszedł do historii. Przez trzy dni świąteczna atmosfera panowała pod "Skałkami" Jarmark tradycyjnie zakończył się miejską wigilią w trakcie której Prezydent Miasta Marek Materek złożył życzenia mieszkańca a później zaprosił na wigilijny poczęstunek, który wydawała nasza 38 Starachowicka Drużyna Harcerska wspierana przez HGR Starachowice i Stowarzyszenie Everest. W tym roku na wigilii częstowaliśmy gorącym czerwonym barszczem prosto z kuchni polowej i pierogami. W sumie przez dwie godziny wydaliśmy ponad 850 porcji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bieg na stopnie

Bieg harcerski wszystkich kojarzy się z bieganiem, co jest czasami bardzo mylące bo bieg harcerski ma na celu sprawdzić wiedze i umiejętności harcerskie a nie kondycję biegacza. Ostatni bieg w 2019 roku, zaskoczył uczestników bo kadra drużyny przygotowała iście piekielny plan. Po wigilii miejskiej, kiedy już przygotowań byliśmy na wyjście na trasę biegu, drużynowy rozłożył miednice z kartkami na dość niewielkim terenie, przy każdej z nich stanął ktoś kto oceniał czy wszystko odbywa się zgodnie z zasadami i wystartowaliśmy. Naszym zadaniem było połączyć kartki w ciąg pytań i odpowiedzi a żeby nie było łatwo kartki były pomieszane, a my musieliśmy się poruszać po trasie niewidzialnego pentagramy by właściwie odszukać kartki.I niby biegać nie trzeba było, ale ile się musiał człowiek nagłówkować. Wyniki biegu już wkrótce.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Granty na projekty "Ratownik ZHP" i "Bohaterom Niepodległej" dla 38SDH

Z przyjemnością dzielimy się  wynikami konkursu grantowego organizowanego przez Kielecką Chorągiew ZHP. Informujemy, że po ocenieniu przez komisję ekspertów wśród 25 zaakceptowanych wniosków z całego województwa, akceptację uzyskał nasz wniosek  "Bohaterom Niepodległej – Wojna 1919-1920", którego inauguracja odbędzie się na grze miejskiej w dniu 10 listopada 2019 roku, którą współorganizujemy razem ze Stowarzyszeniem Aktywności Społecznej Everest.

Akceptacje do dofinansowania uzyskał także oraz wniosek naszej Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice pod nazwą "Ratownik ZHP" w którym udział wezmą nasi harcerze, którzy chcą zasilić szeregi HGR Starachowice.

 


Konkurs i działania w ramach realizowanych grantów jest współfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności w ramach Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030.

 

 

 

Pierwsze miejsce 38SDH na XXXIX Harcerskiem Rajdzie Szlakami Jędrusiów

Artykuł w trakcie realizacji....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Święto Odzyskania Niepodległości

 

Święto Odzyskania Niepodległości jest wyjątkowym świętem i zawsze wyjątkowo się do niego przygotowujemy. W tym roku uczestniczyliśmy w warsztatach dla osób pełniących zarówno warty honorowe i funkcje w pocztach sztandarowych prowadzonych w ramach programu "Bohaterom Niepodległej" przez Stowarzyszenie Everest. Podczas uroczystości nasi harcerze z 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej im. Emilii Plater pełnili wartę pod pomnikiem, odbierali wiązanki od delegacji a także wystąpili podczas całych uroczystości ze sztandarem Armii Krajowej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości składały się nie tylko z uroczystości i mszy. Tego dnia wspieraliśmy też Harcerską Grupę Ratowniczą Starachowice w zabezpieczeniu Biegu Niepodległości, który rozpoczynał się punktualnie o godzinie 11:11. A że uroczystości skończyły się tuż przed biegiem, to bardzo sprawnie zaraz po uroczystościach udaliśmy się wspólnie na drogę pożarową przecinająca trasę do Tychowa, gdzie Stowarzyszenie Zabiegane Starachowice przygotowało trzeci już Bieg Niepodległości w Starachowicach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gra Miejska "Bohaterom Niepodległej"

 

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości rozpoczęliśmy od przygotowania gry miejskiej "Bohaterom Niepodległej" która zorganizowaliśmy wspólnie ze Stowarzyszeniem Aktywności Społecznej Everest. W tym roku na uczestników czekało wiele zadań, dzięki którym mogli nie tylko poznać nasza historię i osoby mające wpływ na odzyskanie niepodległości, ale czekały na nich zadania sprawnościowe związane z obronnością.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Za_każde poprawnie zrealizowane zadanie zespoły otrzymywały podpowiedzi, które zebrane do całości były kluczem do specjalnych trzech chronionych szyfrem kłódek,  po otwarciu których zespół kończył grę na odpowiednim pierwszym, drugim lub trzecim miejscu. Najlepszy tak jak podczas sierpniowej gry "63 Dni Chwały" wygrał zespół Kacpra tuż przed zespołem Stowarzyszenia Byłych Żołnierzy Rezerwa. Na trzecim miejscu uplasował się zespół "Rudego"

 

 

 

 

 

 

 

 

Gra nie mogłaby się odbyć gdyby nie wsparcie zarówno Gminy Starachowice, Urzędu Marszałkowskiego jak i Narodowego Instytutu Wolności w ramach programu ROHiS.

 

 

 

Pamietajac o tych co odeszli na wieczną wartę

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Informacje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Stronę odwiedziło
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj48
mod_vvisit_counterWczoraj79
mod_vvisit_counterTen tydzień186
mod_vvisit_counterPoprzedni427
mod_vvisit_counterTen miesiąc1633
mod_vvisit_counterPoprzedni9396
mod_vvisit_counterWszystkie633477

Online (20 minutes ago): 2
Your IP: 3.226.72.194
,
Today: Lip 23, 2024
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości