Archiwum 2020

Betlejemskie Światło Pokoju

Betlejemskie Światło Pokoju już na stałe weszło do przedświątecznej tradycji. Szczególnie w tym roku życzenia  z którymi w imieniu 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej oraz Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice odwiedziliśmy naszych przyjaciół nabrały szczególnego sensu. W tym roku skromniej z zachowaniem jak największej ostrożności i dyscypliny odwiedziliśmy między innymi Straż Pożarną, Straż Miejska, Pogotowie, oraz  pracowników Gminy Starachowice z GKRPA. Ze względu na obostrzenia część instytucji otrzymało od tylko kartki z życzeniami i obustronną obietnica spotkania w lepszych czasach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bohaterom Niepodległej

Artykuł w trakcie realizacji...

 

Młodzieżowa Strefa Aktywności

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

Komisja stopni instruktorskich

Podczas ostatniego posiedzenia Komisji Stopni Instruktorskich Hufca ZHP Starachowice w 2020 roku, komisja oceniała zadania zrealizowane przez Druha Bartka na stopień przewodnika. I choć komisja negatywnie oceniała aż sześć prób instruktorów zamykając próby bez przyznania stopnia to zadania zrealizowane przez naszego przyszłego instruktora zostały ocenione pozytywnie i próba została zamknięta wnioskiem o przyznanie stopnia, co potwierdziła druhna Komendantka Hufca w grudniowym rozkazie.

Druhowi Bartkowi serdecznie gratulujemy zakończenia próby i czekamy na zobowiązanie i wręczenie granatowej podkładki.

 

Anty3dcovidteam

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

Rajd Jędrusiowy

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

Rocznica Odzyskania Niepodległości

 

 

 

 

 

 

 

 

Tegoroczne obchody Święta Odzyskania Niepodległości jak większość wydarzeń, odbyły się pod rygorem ograniczeń związanych z COVID-19. Była msza świata z ograniczona ilością osób, za to transmitowana on-line dla mieszkańców.

 

Tradycyjne spotkanie pod pomnikiem Niepodległości zostało ograniczone tylko do możliwości złożenia wiązanek i zniczy przez przedstawicieli władz i organizacji społecznych. My ze swej strony wystawiliśmy obok wart w mundurach historycznych wystawionych przez Stowarzyszenia Aktywności Społecznej Everest wartę harcerską pod pomnikiem.

 

Partyzacka Droga Krzyżowa na Wykusie

 

Nieprzerwanie od pierwszej Partyzanckiej Drogi Krzyżowej na Wykusie, byliśmy obecni na każdej z jej edycji. W tym roku z powodu pandemii spotkanie zostało odwołane, tym bardziej czuliśmy się w obowiązku choć chwilę pojawić się i upamiętnić tych  wszystkich co przelali krew walcząc o naszą wolność. Dbając o wszelkie obostrzenia, mieliśmy zapalić tylko znicze i wspólnie ze Stowarzyszeniem Aktywności Społecznej Everest wystawić n kilkanaście minut warty honorowe, to przy okazji w kilku miejscach posprzątaliśmy pozostałości po poprzednich uroczystościach i wizytach osób na mogiłach pod Wykusem jak i przy tablicy rozpoczynającej drogę krzyżową. Mile za to byliśmy zaskoczeni niezawodnymi jak zwykle Wojskami Obrony Terytorialnej oraz członków grupy 'Skarżyscy Patrioci"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

62 Harcerski Rajd Świętokrzyski

Wyjątkowy rajd, w wyjątkowo trudnych czasach. Pierwszy raz zorganizowaliśmy go w miesiącu wrześniu i pierwszy raz nie korzystając z noclegów w stodołach. Tu wielkie podziękowanie dla Gminy Brody i strażaków z OSP Krynki za udostępnienie świetlicy przy remizie. I ogromne gratulacje za zwycięstwa na PIĄTEJ TRASIE dla   7 Łódzkiej Drużyny Harcerskiej WATAHA z Łodzi. Oraz za drugie miejsce, które zajął patrol z 9 Kieleckiej Drużyny Harcerskiej, i trzecie miejsce patrol z 43 Kieleckiej Drużyny Harcerskiej. Obie drużyny z Hufca Kielce Południe - Szczep Buki.

Mamy nadzieję że już za rok spotkamy się w szerszym gronie w bardziej sprzyjających warunkach. Póki co zapraszamy do zapoznania się z pełna relacją z tegorocznej edycji.

 
Informacje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Stronę odwiedziło
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj664
mod_vvisit_counterWczoraj712
mod_vvisit_counterTen tydzień1376
mod_vvisit_counterPoprzedni1483
mod_vvisit_counterTen miesiąc4355
mod_vvisit_counterPoprzedni4704
mod_vvisit_counterWszystkie626803

Online (20 minutes ago): 14
Your IP: 3.236.142.143
,
Today: Cze 16, 2024
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 20 gości