Archiwum 2021

Spotkanie opłatkowe WIGILIA 2021

 

Tegoroczne spotkanie odbyło się niestety tyko w ograniczonym gronie, bez zapraszania wszystkich naszych byłych harcerzy i z ograniczonym udziałem tych którzy z różnych przyczyn powędrowali w świat, po rocznej przerwie spowodowanej ograniczeniami związanym z covid-19 udało nam się zorganizować tradycyjne spotkanie opłatkowe w naszej harcówce.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mamy nadzieję że już w przyszłym roku, uda nam się spotkać ze wszystkimi, którzy będą mieli ochotę odwiedzić nasze skromne progi, czego wszystkim i sobie bardzo życzymy.

 

 

BSP -2021

Tradycyjnie, jak co roku wyruszyliśmy z Betlejemskim Światłem Pokoju do przyjaciół z życzeniami na święta i cały Nowy Rok. W tym roku nasi harcerze z 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej im. Emilii Plater razem z instruktorami z HGR Starachowice odwiedzili  Straż Pożarną, Straż Miejską, Pogotowie Ratunkowe, wydział edukacji UM Starachowice, PHU MARBO, Tygodnik Starachowicki, Justar, panią Lidię Niewczas  radną Starachowic, a przede wszystkim szefową Klubu Seniora Złota Majówka.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Artykuł w trakcie realizacji

Artykuł w trakcie realizacji ....

 

XXXIV Harcerski Rajd "Śladami Jędrusiów"

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11 Listopada 2021

Jak co roku aktywnie zaangażowaliśmy się w uroczystości związane z obchodami Święta Odzyskania Niepodległości w Starachowicach. Wspólnie z wolontariuszami ze Stowarzyszenia Aktywności Społecznej Everest przygotowaliśmy ponad 300 biało-czerwonych balonów napełnionych helem, które zostały rozdane uczestnikom Biegu Niepodległości przygotowanemu przez Stowarzyszenie Zabiegane Starachowic.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podczas samych uroczystości wystawiliśmy warty honorowe harcerzy i wolontariuszy w mundurach  historycznych z epoki, oraz asystę harcerzy przy składaniu wiązanek i pamiątkowych zniczy. Natomiast nasi ratownicy z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice, dbali o zabezpieczenie medyczne uroczystości i mszy poprzedzającej uroczystości, a także samego biegu. Nie zabrakło nas także na trasie biegu, gdzie razem z żołnierzami 10 Świętokrzyskiej Brygady WOT zabezpieczaliśmy trasę biegu.

Więcej informacji o uroczystościach w relacji na stronie Hufca ZHP Starachowice.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gra Miejska BOHATEROM "NIEPODLEGŁEJ"

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

Artykuł w trakcie realizacji

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

XXII Harcerska Partyzancka Droga Krzyżowa

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Pozytywne zakończenie proby na stopień Harcmistrzyni

 

W_dniu 26 października podczas spotkania Komisji Stopni Instruktorskich Chorągwi Kieleckiej ZHP nasza druhna Kasia zakończyła z wynikiem pozytywnym realizację zadań na stopień Harcmistrzyni, co zatwierdził swoim rozkazem Komendant Chorągwi Harcmistrz Tomasz Rejmer.  Jest to obecnie najwyższy stopień instruktorski w harcerstwie.


Wręczenie stopnia odbyło się w dniu 13 listopada 2021 roku podczas konferencji sprawozdawczo-wyborczej Hufca ZHP Starachowice,  która odbyła się w budynku Spółdzielni Mieszkaniowej WANACJA, gdzie swoje pierwsze harcerskie kroki w środowisku prowadzonym przez Druha Harcmistrza Jerzego Krukowskiego, jeszcze jako uczennica szkoły  podstawowej nr 13,  stawiała nasza druhna. Symboliczną czerwona lilijkę i czerwona podkładkę Kasia otrzymała od druhny Komendantki Hufca Harcmistrz Doroty Chyczewskiej i Zastępczyni  Komendanta Chorągwi Kieleckiej Druhny Harcmistrz Małgorzaty Ślaskiej.

 

 
Informacje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Stronę odwiedziło
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj61
mod_vvisit_counterWczoraj668
mod_vvisit_counterTen tydzień729
mod_vvisit_counterPoprzedni2140
mod_vvisit_counterTen miesiąc4420
mod_vvisit_counterPoprzedni4704
mod_vvisit_counterWszystkie626868

Online (20 minutes ago): 12
Your IP: 3.236.142.143
,
Today: Cze 17, 2024
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości