Krynica Morska 2017

To już ponad dwadzieścia lat obóz w Krynicy Morskiej jest samodzielnie, organizowany przez 38 Starachowicką Drużynę Harcerską im. Emilii Plater, jako podsumowanie całorocznej pracy. To w Krynicy Morskiej w naturalnym lesie, w trzy dni sami harcerze stawiają całą infrastrukturę obozową, po to aby po obozie w dwa dni wszystko spakować w tira i zostawić las, w którym tylko po wydeptanej trawie można poznać że stał tu obóz z całym zapleczem kuchenny, umywalnią i namiotami dla obozowiczów. Harcerze z 38 sami dbają nie tylko o wspaniały i wyjątkowy program dzięki, któremu jeden turnus, jest w stanie nie tylko zagwarantować wspaniałe i bezpieczne zajęcia na obozie, ale także dzięki gospodarności pozwala inwestować w sprzęt i coraz lepsze warunki na obozie, ucząc tym samych harcerzy gospodarności i odpowiedzialności za sprzęt i środowisko.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

38 SDH na II miejscu w Polsce w rankigu drużyn Programowego Ruchu Odkrywców

 

Tegoroczną realizacją zadań w ramach Programowego Ruchu Odkrywców zakończyliśmy na II miejscu, awansując z IV miejsca w ubiegłym roku. Cieszy nas to niezmiernie bo zadania realizowało bardzo dużo drużyn z całej Polski. W następnej trzeciej edycji tym razem pod hasłem "Ekspedycja" też weźmiemy udział. I już mamy pomysł na fana wyprawę szlakiem pewnego szlaku z lat.....  .Ale to na razie tajemnica.

 

 

Ostatnie miejsca na obozie w Krynicy Morskiej

BRAK WOLNYCH MIEJSC.

ZAPRASZAMY ZA ROK !

 

 

 

 

 

 

 

 

Starachowickie Sobótki 2017

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

Pierwszy Starachowicki Ogólnopolski Event Piłkarski

 

17 czerwca odbył się I Starachowicki Ogólnopolski Event Piłkarski zorganizowany przez Katolicki Klub Sportowy JUVENTA. Na starachowickim stadionie rywalizowały drużyny złożone z zawodników ośmioletnich i młodszych. Wśród drużyn znalazły się reprezentacje Tomaszowa Mazowieckiego, Lublina, Kielc, Skarżyska, Krakowa, Kozienic, Dębicy, Skierniewic, Warszawy, Końskich, Marek oraz dwie druzyny7 Juventy Starachowice. Podczas turnieju rozegrano 48 spotkań, które zabezpieczała nasza Harcerska Grup[a Ratownicza Starachowice, oraz strzelono 185 bramek. Zwycięzcą całego turnieju okazał się zespół z Kielc. Oprócz rozgrywek w piłkę nozną uczestnicy w oczekiwaniu na mecze, mieli okazję spróbowac swoich sił na naszych zajęciach, na ściance wspinaczkowej, strzelniczy łuczniczej, polu do archery tag oraz co wyjątkowo zrozumiałe, cieszącch się największą popularnością gigantycnych pneumatycznych piłkarzykach.

 

Imprez nie mogłaby się odbyć gdyby nie wspaniała praca organizatorów oraz sponsorów, którzy wsparli to wydarzenie. Tu wymienić należy Gminę Starachowice, Bank Zachodni WBK, firme JBB, PUB STRYCH, firmę CERRAD, Delikatesy Centrum w Starachowicach oraz MOSiR Starachowice. Mamy nadzieję że tak udana impreza na stałe wejdzie do miejskiego kalendarza imprez sportowych.

 

 

 

 


 

Gra "Cichociemni" i I miejsce 38 SDH w kategorii BOJOWE SZKOŁY

Po raz trzeci wzięliśmy udział w grze "Cichociemni" i po raz trzeci nasi harcerze z 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej im. Emilii Plater znaleźli się na pudle. Tym razem nasz patrol zajął pierwsze miejsce w kategorii "BOJOWE SZKOŁY" W tym roku, oprócz tytułowych Cichociemnych, AK i konspiracji , motywem przewodnim były poszukiwania zrabowanych ładunków ze złotem. Poruszając się po terenach Harcerskiego Ośrodka Obozowego „Lubianka” uczestnicy wypełniali poszczególne zadania  zdobywając kolejne wskazówki przybliżające ich do ukrytego złota.Podczas tegorocznej edycji  gry oprócz rywalizacji drużyn, organizatorzy przygotowali także dla uczestników zajęcia warsztatowe, które przybliżyły uczestnikom niektóre aspekty służby wojskowej i historii.

 

Zajęcia warsztatowe które niejako wprowadziły zespoły w klimat gry, prowadzili miedzy innymi Fundacja Sprzymierzeni z GROM, Muzeum Orła Białego ze Skarżyska Kamiennej, Jednostka Strzelecka 2044 ze Starachowic, Świętokrzyskie Zgrupowanie Strzeleckie oraz Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice.

 

 

Powitanie lata w Mircu

Powitanie Lata w Mircu,  w tym roku odbyło się z naszym udziałem. Po cyklu biegów odbywających się w ramach Oólnopolskiego Biegu po Ziemi Mirzeckiej mieszkańcy i uczestnicy mieli okazję uczestniczyć w atrakcjach przygotowanych przez organizatorów. Nasi harcerze z 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej im. Emilii Plater pod bacznym okiem instruktorów poprowadzili zajęcia z łucznictwa sportowego, zajęcia na ściance wspinaczkowej, zajęcia na gigantycznych piłkarzykach, rzutki celnościowe,  oraz cieszące się bardzo dużą popularnością zajęcia z łuczniczych dwu ogni czyli Archery Tag. Oprócz naszych zajęć były bardzo dobrze przygotowane i przeprowadzone  występy i konkursy na scenie. Były także pokazy Policji, Ochotniczej Straży Pożarnej,  Straży Ochrony Kolei z psem tropiącym, oraz mini obozowisko rodem z "RYDNA"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

59 Harcerski Rajd Świętokrzyski "NASZA PIATA TRASA"

Relacja fotograficzna odzyskanych zdjęć z uszkodzonej karty już prawie gotowa. Na opis już tak długo nie trzeba będzie czekać.

Jeszcze raz gratulacje dla najlepszego patrolu 69 Wrocławska Drużyna Wędrownicza "Vis Verum", która powtórzyła swój wynik z 2015 roku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uroczystości Konstytucji 3-go Maja

 

 

 

 

 

 

Za_nami kolejne już świetowanie uroczytości z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Podobnie jak w latach ubiegłych uroczystości odbyły się w kościele pw. Wszystkich Świetych, skąd uczestnicy przenieśli się pod pomnik Niepodległości, gdzie złożono kwiaty. W tym rok nasi harcerze z 38 Starachowicka Druzyna Harcerska im.Emilii Plater wystawili wartę honorowa oraz osoby do odbierania wiąznek. Wsparliśmy też poczet sztandarowy AK z powodu złego samopoczucia jednego ze sztandarowych. W tym roku organizacje wystawiły także kompanie reprezentacyjne. Kompanie wystawiły: ZSZ nr 3  im. Majora Henryka Dobrzańskiego, Zakład Doskonalenia Zaodowego oraz Hufiec ZHP Starachoiwce i nasza 38 SDH.

Zabezpieczenie medyczne zapewniła Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice. .

 
Informacje
Reklama
Reklama
Reklama
38 na Facebooku

Statystyka odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj38
mod_vvisit_counterWczoraj47
mod_vvisit_counterTen tydzień1345
mod_vvisit_counterPoprzedni625
mod_vvisit_counterTen miesiąc2177
mod_vvisit_counterPoprzedni4298
mod_vvisit_counterWszystkie486759

Your IP: 100.24.115.253
 , 
Today: Lis 15, 2019
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości