OBÓZ W KRYNICY MORSKIEJ

GRATULACJE DLA ABSOLEWNTÓW KURSU PRZEWODNIKOWSKIEGO z 38 SDH

Przez trzy weekendy na przełomie marca i kwietnia, trzech naszych harcerzy uczestniczyło w kursie przewodnikowskim, przygotowującym do zarówno do realizacji próby na stopień przewodnika, ale przede wszystkim do bycia INSTRUKTOREM Związku Harcerstwa Polskiego. Kurs pod kryptonimem "Korzenie" zorganizowany był przez zespół kadry kształcącej Hufca ZHP Końskie.

Moglibyśmy długo opisywać cały kurs, jego program jak  i jakie zadania stały przed uczestnikami kursu. Dla nas najważniejszy jest efekt kursu czyli zdobyta wiedza i umiejętności, a przede wszystkim ogromna motywacja do dalszej pracy w ZHP. Za co kadrze kursu i osobom zaangażowanym w jego przygotowanie i realizacją należą się ogromne, ale to naprawdę ogromne  podziękowania.

PAMIĘCI OFIAR ZBRODNI KATYŃSKIEJ

13 kwietnia 2024 roku w Starachowicach obchodziliśmy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej upamiętniający blisko 22 tysiące zamordowanych polskich obywateli – jeńców wojennych, więzionych w radzieckich obozach, zamordowanych przez Sowietów w ramach zaplanowanej bezwzględnej akcji eksterminacji polskich elit wśród których byli  m.in. oficerowie Wojska Polskiego, policjanci, urzędnicy i uczeni, a także artyści.

Oprócz stałych działań jakie organizujemy w ramach służby razem ze Stowarzyszenie Aktywności Społecznej Everest, czyli wystawienie pocztu Armii Krajowej, pocztu naszej 38     STARACHOWICKIEJ DRUŻYNY HARCERSKIEJ im. E.Plater, warty pod "Krzyżem Katyński" oraz asysty przy składaniu kwiatów i pamiątkowych zniczy. Razem z Parkiem Kultury rozdawaliśmy uczestnikom w ramach akcji Narodowego Centrum Kultury „Podziel się Guzikiem” repliki guzików oficerskich znalezionych w Katyniu. #GuzikKatyńsk

SADZIMY#

Po raz kolejny wzięliśmy udział w akcji "sadziMY# - wielkie narodowe sadzenie drzew",  zorganizowanej przez Lasy Państwowe, które w tegorocznej edycji z okazji 100 lecia Lasów Państwowych przygotowało prawie  miliony sadzonek.

Nauczeni doświadczeniem z ubiegłego roku, kiedy to nasze sadzonki zostały częściowo zniszczone, w tym roku sadzonki trafią do naszej szkółki, aby po osiągnięciu odpowiednich rozmiarów trafić na swoje docelowe miejsce. Przy okazji nauczymy się dbać o sadzonki przez cały rok. Dodatkowo do naszej szkółki trafiły także kwiaty. Posadziliśmy też cztery kilkuletnie świerki , które pozyskaliśmy tydzień wcześniej, a które wzmocniły skarpę koło naszej harcówki.

OTWARTE PRÓBY NA STOPIEŃ PRZEWODNIKA

Tuż przed świętami przed  komisją stopni instruktorskiej Hufca ZHP Starachowice stanęli nasi dwaj harcerze. Druh Dawid i druh Kacper. Opiekunem obu druhów będzie nasz drużynowy, a wspierać ich w realizacji zadań będziemy z całą drużyną. Obu druhom życzymy powodzenia w realizacji tak wymagających zadań.

Ostatnie pożegnanie

W_dniu 22 marca 2024 roku wzięliśmy udział w ostatnim pożegnaniu  Henryki Zielińskiej. Wieloletniej działaczki Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.  Członkini władz okręgowych i terenowych Armii Krajowej, a także Powiatowej Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych,  z która mieliśmy okazję wielokrotnie uczestniczyć w uroczystościach patriotycznych organizowanych na terenie naszego miasta i powiatu. CZEŚĆ JEJ PAMIĘCI !

TURNIEJ POKOLEŃ W SP-6

Turniej Pokoleń czyli święto sportu w Szkole Podstawowej nr 6 w Starachowicach, to nowa inicjatywa, w nowo powstałej hali sportowej przy szkole. Wśród wielu przygotowanych atrakcji mieliśmy i my możliwość zaprezentowania działań w ramach projektu Młodzieżowa Strefa Aktywności, w realizacji którego wspieramy Stowarzyszenie Aktywności Społecznej EVEREST. Nie zabrakło też innych atrakcji w tym pokazu pająków, mody sportowej i spotkania z wybitnymi sportowcami wywodzącymi się z tej szkoły.

Nabór na obóz w Krynicy Morskiej

Rozpoczynamy nabór na tegoroczny, 30 Jubileuszowy Obóz w Krynicy Morskiej. W tym roku na uczestników w dniach od 6 do 20 lipca czeka wiele wyjątkowych atrakcji i niespodzianek z 30 letniej historii obozu. Dokumenty na obóz będą dostępne już od najbliższej soboty 9 marca 2024 roku.

Więcej informacji po kliknięciu w grafikę.

NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Pierwszego  marca 2024 roku,  uczciliśmy aktywnym udziałem w miejskich uroczystościach upamiętniających Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tradycyjnie wystawiliśmy poczet sztandarowy Armii Krajowej, oraz poczet naszej 38     Starachowickiej Drużyny Harcerskiej im. E.Plater. Zapewniliśmy także  oraz warty i asystę przy składaniu wiązanek.

Nie_zapomnieliśmy też o "Generale Antonim Hedzie SZARYM" i złożyliśmy znicz pod jego tablicą w panteonie obok tablicy poświęconej "Żołnierzom Wyklętym"

O_bezpieczeństwo wydarzenia dbali nasi ratownicy z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice,  a znicze i wsparcie zarówno drużynie jak i ratownikom zapewniło Stowarzyszenie Aktywności Społecznej Everest

Stronę odwiedziło
mod_vvisit_counterPoprzedni426