60 Harcerski Rajd Świętokrzyski

Artykuł w trakcie realizacji, ale jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom !

 

Jarmark u "Starzecha"

Pogoda czasem płata figla i tym razem spłatała figla organizatorom kolejnego już Jarmarku u Starzecha, który miał się zakończyć koncertem Rafała Brzozowskiego i sztucznymi ogniami. Początek imprezy zapowiadał duży ruch zarówno w Młodzieżowej Strefie Aktywności, jak i pozostałych miejscach na jarmarku. Sprzyjała temu wspaniała sceneria Muzeum Przyrody i Techniki. Niestety pogoda chciała inaczej i kilkadziesiąt minut obfitych opadów deszczu nie tylko zmoczyło przygotowane stanowiska, ale także przepędziła mieszkańców. Dodatkowo wyładowania atmosferyczne i grad uszkodziły linie zasilająca muzeum i zostaliśmy bez prądu. W strugach deszczu  składaliśmy nasze urządzenia a potem na dodatek musieliśmy pchać samochód z przyczepą bo akumulator tez spłatał na figla. Na szczęście przynajmniej on nas sprzyjał i odpalił po kilku metrach. Odjeżdzająć z jarmarku żegnała nas wspaniała tęcza i perspektywa gorącej piccy w harcówce.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nasi harcerze na ćwiczeniach służb ratowniczych

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dzień dziecka u Strażaków

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

"Biała niedziela" pod Skałkami

Artykuł w trakcie realizacji .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Weekend na Rydnie

Weekend z historią, w czasie którego oprócz poznania tej związanej z Rydnem, którą mogliśmy zgłębiać dzięki pasjonatom tworzącym to wydarzenie. Sami mieliśmy okazję poprowadzić zajęcia z łucznictwa, począwszy od łucznictwa tradycyjnego, po to najnowsze, z najnowszymi z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi czyli łucznictwo bloczkowe. Poprowadziliśmy tez zajęcia na stanowisku ze strzelnica ASG, gdzie zapoznaliśmy uczestników z replikami broni historycznej z okresu II Wojny Światowej. Mieliśmy też okazję podziwiać pokazy lotnictwa balonowego nad zalewem w chocku tuz obok Rydna.  Nie zabrakło tez czasu na zwykłe harcerskie techniki, wieczorne śpiewogranie i podpłomyki pieczone nad ogniskiem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyróznienie dla naszego instruktora

8 maja 2018 roku w Belwederze odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w Konkursie im. hm. Olgierda Fietkiewicza na pracę naukową poświęconą tematyce harcerskiej. śród wyróżnionych osób znalazł się instruktor 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej im. Emilii Plater, będący zarazem członkiem Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice, Andrzej Kasperkiewicz. Druh Andrzej otrzymał wyróżnienie za pracę licencjacką "Wpływ harcerstwa i innych organizacji na poziom wiedzy młodzieży z zakresu pierwszej pomocy". Celem konkursu jest wyróżnienie najlepszych prac naukowych, dotyczących szeroko rozumianej tematyce harcerskiej, a także upowszechnianie dorobku naukowego ruchu harcerskiego w Polsce. Gratulujemy serdecznie druhowi Andrzejowi.

 

 

 

 

 

 

 

Majówka na Szlakowisku

Po południu wzięliśmy udział w pikniku dla mieszkańców Starachowic na placu "Na Szlakowisku", gdzie z inicjatywy Prezydenta Miasta przygotowane zostały atrakcje dla mieszkańców. Były konkursy, gdzie można było wygrać biało czerwoną flagę, gry bez prądu, mini miasteczko ruchu drogowego przygotowane przez Policję, zawody rowerowe dla najmłodszych, gorący żurek. Były także występy dwóch zespołów estradowych Wiarusy z LOK i zespołu z SM Wanacja, które zaprezentowały pieśni patriotyczne.

 

Nie zabrakło także atrakcji przygotowanych przez naszą 38 Starachowicka Drużynę Harcerska i Stowarzyszenie Aktywności Społecznej EVEREST w postaci ścianki wspinaczkowej, pneumatycnych piłkarzyków, strzelnicy łuczniczej i basenu z piłeczkami.   Podczas imprezy  także o bezpieczeństwo dbali nasi ratownicy z HGR Starachowice.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3 Maj 2018

Obchody uroczystości związanych z rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęliśmy od udziału w uroczystościach w kościele pw. Wszystkich Świętych, które zakończyły się uroczystym złożeniem wiązanek pod pomnikiem Odzyskania Niepodległości. Podczas uroczystości wystawiliśmy skromną 16-osobową reprezentacje z proporcem drużyny, oraz warte honorową pod pomnikiem, gdzie odbieraliśmy także wiązanki od delegacji. Do uroczystości wystawiliśmy także naszych ratowników z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice, którzy ze względu na upał mieli pełne ręce  pracy,  i w pewnym momencie mieli na punkcie 10 osób, które nie wytrzymały upału i duchoty w kościele.

 

 

 

 

 

 

 
Informacje
Reklama
Reklama
38 na Facebooku

Statystyka odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj26
mod_vvisit_counterWczoraj54
mod_vvisit_counterTen tydzień209
mod_vvisit_counterPoprzedni352
mod_vvisit_counterTen miesiąc932
mod_vvisit_counterPoprzedni1736
mod_vvisit_counterWszystkie453408

Your IP: 54.198.212.30
 , 
Today: Paź 18, 2018
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości