74 Rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Krynica Morska 2018

Artykuł w trakcie realizacji

 

I miejsce 38 SDH w V Grze CICHOCIEMNI

Piąta edycja Gry Fabularnej "CICHOCIEMNI" już za nami. W grze w tym roku uczestniczyło blisko 30 patroli, które rywalizowały w trzech kategoriach. W tym roku reprezentacja naszej 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej im. Emilii Plater po raz kolejny załapała się na pudło w grze i zajęła tym razem pierwsze miejsce w najstarszej i najbardziej licznej kategorii czyli "BOJOWE SZKOŁY".

Oprócz rywalizacji w grze mieliśmy okazję wziąć udział w przygotowanych przez organizatorów różnorodnych warsztatach. Nam trafiły się chyba najciekawsze zajęcia prowadzone rzez Stowarzyszenie Sprzymierzeni z Grom oraz przez jednostkę Strzelecka 2044. Był też pokaz broni używanej podczas II Wojny Światowej.

 

 

 

 

 

 

Zakończenie gry  uroczystym apelem, było zarazem zakończeniem roku harcerskiego 2017-1018 w naszym hufcu i podsumowaniem pracy środowisk naszego hufca.

 

 

Otwarcie Izby Pamięci im. Generała Antoniego Hedy „Szarego”

 

Dwudziestego pierwszego  czerwca 2018 roku w osadzie leśnej Klepacze z inicjatywy Nadleśnictwa Starachowice oraz Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu zostało zorganizowane otwarcie Izby Partyzanckiej im. Generała Antoniego Hedy "SZAREGO". Uroczystość to jedno z wielu działań Lasów Państwowych związanych ze 100 leciem odzyskania przez Polskę Niepodległości.

 

Uroczystości swoim udziałem uświetniła  dobrze nam znana córka Antoniego Hedy pani Teresa Snopkiewicz oraz zaproszeni goście, wśród których należy szczególnie wymienić ministra Józefa Kasprzyka, Szefa Urzędu d/s Kombatantów i Osób Represjonowanych. Nie zabrakło tez licznie przybyłych władz samorządów lokalnych ale także samej młodzieży i przedstawicieli instytucji i organizacji współpracujących z leśnikami. Naszą 38 Starachowicką Drużynę Harcerska im. Emilii Plater,  reprezentował 9 osobowy skład z proporcem drużyny, oraz ratownicy z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice, którzy dbali o bezpieczeństwo uczestników uroczystości.

 

 

 

 

 

 

Uroczystości zakończyły się poczęstunkiem przygotowanym przez leśników oraz pokazem sprawności żołnierzy kawalerii w wykonaniu grupy rekonstrukcyjnej. Nie zabrakło tez rozmów przy posiłku z kombatantami i omówieniu wspólnych planów w tym uroczystych obchodów rozbicia wiezienia w Starachowicach przez oddział "Szarego" które odbędą się w dniu 12 sierpnia przy pamiątkowej tablicy na ul. Marszałka Piłsudskiego, na które już teraz w imieniu swoim i pozostałych organizatorów ju dzisiaj zapraszamy.

 

 

Ćwiczenia w Mircu

 

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

 

Powitanie Lata w Mircu

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

60 Harcerski Rajd Świętokrzyski

Artykuł w trakcie realizacji, ale jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom !

 

Jarmark u "Starzecha"

Pogoda czasem płata figla i tym razem spłatała figla organizatorom kolejnego już Jarmarku u Starzecha, który miał się zakończyć koncertem Rafała Brzozowskiego i sztucznymi ogniami. Początek imprezy zapowiadał duży ruch zarówno w Młodzieżowej Strefie Aktywności, jak i pozostałych miejscach na jarmarku. Sprzyjała temu wspaniała sceneria Muzeum Przyrody i Techniki. Niestety pogoda chciała inaczej i kilkadziesiąt minut obfitych opadów deszczu nie tylko zmoczyło przygotowane stanowiska, ale także przepędziła mieszkańców. Dodatkowo wyładowania atmosferyczne i grad uszkodziły linie zasilająca muzeum i zostaliśmy bez prądu. W strugach deszczu  składaliśmy nasze urządzenia a potem na dodatek musieliśmy pchać samochód z przyczepą bo akumulator tez spłatał na figla. Na szczęście przynajmniej on nas sprzyjał i odpalił po kilku metrach. Odjeżdzająć z jarmarku żegnała nas wspaniała tęcza i perspektywa gorącej piccy w harcówce.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nasi harcerze na ćwiczeniach służb ratowniczych

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Informacje
Reklama
Reklama
38 na Facebooku

Statystyka odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj26
mod_vvisit_counterWczoraj44
mod_vvisit_counterTen tydzień154
mod_vvisit_counterPoprzedni479
mod_vvisit_counterTen miesiąc708
mod_vvisit_counterPoprzedni2948
mod_vvisit_counterWszystkie457662

Your IP: 54.163.42.154
 , 
Today: Gru 11, 2018
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości