XII Wojewódzkie Młodzieżowe Zawody Ratownicze

 

Koniec września wiąże się z od 12 lat z udziałem naszej drużyny w Wojewódzkich Młodzieżowych Zawodach Ratowniczych o puchar Starosty Starachowickiego. Także w tym roku wystartowaliśmy w zawodach wystawiając aż 4 zespoły w trzech kategoriach wiekowych. Po ciężkich zadaniach na punktach, aż dwa, albo tylko dwa nasze zespołu znalazły się na pudle.

 

W kategorii szkół gimnazjalnych i ostatnich klas szkół podstawowych zwyciężył nasz zespół, składający się w większości z osób, które w ubiegłym roku zajęły piąte miejsce. Nasz zespół uplasował się  na I MIEJSCU przed zespołem Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej  OSP z Lubieni oraz Gimnazjum w Szerzawach, które dosłownie o kilka oczek wyprzedziło nasz drugi zespół w tej kategorii.

W najstarszej kategorii zespół, który jeszcze w ubiegłym roku triumfował w kategorii gimnazjum, w tym roku w kategorii szkół średnich  zajął trzecie miejsce. Tu rywale z zespołu Szkół Zawodowych nr 1 z Ostrowca który zajął II miejsce,  oraz zwycięska ekipa z VI LO im J.Słowackiego okazali się zbyt mocni.

Natomiast nasza ekipa z najmłodszej kategorii, niestety znalazła się poza podium. I choć od wielu lat, po cichu liczymy ze kiedyś uda nam się w końcu zająć pierwsze miejsca na podium w każdej kategorii to i tak przy wysokim poziomie niektórych zespołów, jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku tegorocznej rywalizacji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spartakiadowo-dożynkowo w Kałkowie

Pierwszy weekend września był da nas zakończeniem sezonu organizacji zajęć sportowych prowadzonych na piknikach, festynach czy imprezach firmowych. w dniach 5 oraz 7 września poprowadziliśmy zajęcia,  najpierw podczas Golgoty Świętokrzyskiej zorganizowanej przez Stowarzyszenie Przyjacielska Dłoń we współpracy z Powiatowym Zakładem Aktywności Zawodowej Powiatu Starachowice. W spartakiadzie  której uczestniczyli wychowankowie warsztatów terapii zajęciowej z terenu województwa świętokrzyskiego, w sumie około 450 osób z 26 placówek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Natomiast w niedzielę, tuz obok sanktuarium zorganizowaliśmy zajęcia podczas  Diecezjalnych Dożynek Diecezji Radomskiej oraz Gminy Pawłów.Tu głównym organizatorem było Stowarzyszeni Pawłów Plus, które oprócz imprezy na zakończenie uroczystości w kościele przygotowało bieg w którym uczestniczyło ponad 100 biegaczy.

 

 

 

 

 

 

 

Piknik rodzinny dla ANIMEX - u

Tym razem poprowadziliśmy zajęcia na pikniku rodzinnym jednej z największych firm nie tylko w regionie, ale w całej Polsce,  zajmującej się produkcją żywności czyli dla zakładów Animex. Przez blisko 8 godzin członkowie rodzin pracowników mieli do dyspozycji prawie całą ofertę naszych zajęć począwszy od ścianki wspinaczkowej, poprzez pneumatyczne piłkarzyki i basen z piłeczkami po zajęcia łucznicze zarówno te w strzelaniu do celu po zajęcia z archery tag czyli łuczniczych dwu ogni. Zajęci animacyjne poprowadzili instruktorzy ze Stowarzyszenia JES, z którymi organizowaliśmy także różne konkursy z nagrodami dla uczestników. Wśród atrakcji nie zabrakło też serwowanej przez mistrza w tej dziedzinie samego Mysi, popcornu i waty cukrowej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

38SDH na czele rankingu drużyn.

Znamy wyniki rankingu drużyn Programowego Ruchu Odkrywców po trzech latach realizacji zadań. Po pierwszym roku działania propozycji programowej,  nasze zadania zostały ocenione wysoko i znaleźliśmy się na czwartym miejscu wśród kilkuset drużyn z całej Polski. Po drugim roku awansowaliśmy na drugie miejsce w rankingu. Po ostatnim roku realizacji zadań sklasyfikowano najlepszą setkę drużyn realizujących zadania w ramach PRO. I tu miła niespodzianka, bo nasza 38 Starachowicka Drużyna Harcerska im. Emilii Plater awansowała w klasyfikacji ogólnej rankingu drużyn na pierwsze miejsce. Wskoczyliśmy tym samym na zielony poziom zaawansowania i otrzymaliśmy też prawo oznaczenia zielonego poziomu na pierścieniach Ruchu PRO.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wśród 100 sklasyfikowanych drużyn tylko dziewięć drużyn, w tym nasz drużyna, osiągnęło poziom zielony.

Pozostałe drużyny znajdują się w niższej części rankingu z poziomem granatowym i czarnym.

Sznureczki na pierścieniu brązowym służą do oznaczenia poziomu zaawansowania jednostki w ruchu. Tuż po uzyskaniu przez jednostkę prawa noszenia Pierścienia Odkrywcy jej członkowie noszą na pierścieniach sznureczki w kolorze czarnym. Kolor zmienia się wraz z osiągnięciem kolejnych poziomów zaawansowania:

poziom granatowy (co najmniej 125 zdobytych punktów w rankingu PRO, nie wcześniej niż w kolejnym roku kalendarzowym po osiągnięciu poziomu czarnego, pod warunkiem zdobycia jakichkolwiek punktów w danym roku),

poziom zielony (co najmniej 200 zdobytych punktów w rankingu PRO, nie wcześniej niż w kolejnym roku kalendarzowym po osiągnięciu poziomu granatowego, pod warunkiem zdobycia jakichkolwiek punktów w danym roku),

poziom czerwony (co najmniej 300 zdobytych punktów w rankingu PRO, nie wcześniej niż w kolejnym roku kalendarzowym po osiągnięciu poziomu zielonego, pod warunkiem zdobycia jakichkolwiek punktów w danym roku),

poziom złoty (co najmniej 500 zdobytych punktów w rankingu PRO, nie wcześniej niż w kolejnym roku kalendarzowym po osiągnięciu poziomu czerwonego, pod warunkiem zdobycia jakichkolwiek punktów w danym roku).

 

 

Święto Wojska Polskiego

 

Tegoroczne obchody Święta Wojska Polskiego rozpoczęliśmy od udziału w uroczystej mszy świętej oraz uroczystościach pod pomnikiem niepodległości, gdzie wystawiliśmy warte honorowa,  oraz odbieraliśmy wiązanki składane przez delegacje uczestniczące w uroczystościach. Nasi harcerze z 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej mieli też zaszczyt wystawić poczet sztandarowy ze sztandarem Stowarzyszenia Żołnierzy Armii Krajowej ze Starachowic.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Natomiast po południ na placu Na Szlakowisku, został zorganizowany piknik dla mieszkańców, gdzie poprowadziliśmy zajęcia na ściance wspinaczkowej, gigantycznych piłkarzykach, basenie z piłeczkami oraz na strzelnicy łuczniczej. Tu tez mogły zaprezentować się inne stowarzyszenia min, Stowarzyszenie REZERWA z pokazem taktyki wojskowej, firmy Star San Duo oraz ze swoimi STAR-ami. Piknik uświetniły też występy zespołów z repertuarem pieśni woskowych i patriotycznych. Główną atrakcja natomiast był występ orkiestry paradnej  oraz zespołu flażoretek z

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zlot ZHP Gdańsk 2018

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

75 Rocznica rozbicia wiezienia w Starachowicach

Tegoroczne obchody rocznicy rozbicia więzienia przez oddział gen Antoniego Hedy Szarego, zostały zorganizowane w dniu 13 sierpnia 2018 rok. Była to już 75 rocznica tego wydarzenia, które rozegrane po mistrzowsku bez jednego wystrzału, pozwoliło uwolnić ponad 70 więźniów z niemieckiego więzienia w Starachowicach. Tegoroczne obchody były pierwszymi bez zmarłego w ubiegłym roku druha Stefana Derlatki i trzeba przyznać że przez swoją postawę i zaangażowanie bardzo pozytywnie wpływał na uczestników ego wydarzenia. W tym roku historię wydarzeń przedstawił w swoim wystąpieniu przedstawiciel IN w Kielcach Marek Jedynak. Głównym gościem była pani Teresa, córka generała, z którą mamy okazję często się spotykać podczas różnych wydarzeń.

Nasi harcerze z 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej podczas uroczystości w kościele jak i pod pamiątkową tablicą wystąpili ze sztandarem Armii Krajowej, proporcem naszej drużyny oraz wystawili wartę honorową i osoby do odbierania wiązanek od delegacji. Zajmowaliśmy się także przygotowaniem samych uroczystości  patriotycznych jak i zapewnieniem wody podczas uroczystości. Po uroczystościach tradycyjnie oprócz pamiątkowego zdjęcia, był akcent dotyczący bezpośrednio naszej drużyny. Wręczone zostały stopnie harcerskie zdobyte na ostatnim biegu. Nie zabrakło też tradycyjnego poczęstunku

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Festyn pod Tamą w Brodach

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Biegaj z pomocą 3

Wakacje to czas na odpoczynek, ale także na działanie. Tym razem wspólnie z Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice, która dbała o zabezpieczenie medyczne wydarzenia,  razem ze Stowarzyszeniem Aktywności Społecznej Everest nasza 38 Starachowicka Drużyna Harcerska zajęła się zabezpieczeniem tasy i punktów z napojami i jedzeniem podczas trzeciego Biegu z Pomocą podczas którego zbierane były środki na leczenie Mai, Bartusia i Emilki. Impreza składała się z dwóch biegów na 21 i 6 kilometrów oraz z biegów dla dzieci i biegu w szpilkach dla Pań. Głównymi organizatorami wydarzenia było Stowarzyszenie Zabiegane Starachowice i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Starachowicach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Informacje
Reklama
Reklama
38 na Facebooku

Statystyka odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj19
mod_vvisit_counterWczoraj44
mod_vvisit_counterTen tydzień147
mod_vvisit_counterPoprzedni479
mod_vvisit_counterTen miesiąc701
mod_vvisit_counterPoprzedni2948
mod_vvisit_counterWszystkie457655

Your IP: 54.163.42.154
 , 
Today: Gru 11, 2018
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości