Obóz w Krynicy Morskiej

Kolejny obóz za nami, nadszedł czas podsumowań...

Przez dwa tygodnie mieszkaliśmy w dużych nowoczesnych namiotach, w lesie, na terenie Parku Krajobrazowego Mierzei Wiślanej, około trzystu metrów od morza. Każdego dnia leżąc na kanadyjkach mogliśmy usłyszeć nie tylko śpiew ptaków i pohukiwanie sów, ale też szum fal bijących o brzeg i kołyszące się drzewa. Nie mogliśmy sobie wymarzyć lepszego miejsca na wakacje.

Ale obóz w Krynicy Morskiej to nie tylko wyjątkowe miejsce. To przede wszystkim nowe znajomości i przyjaźnie (niekiedy na całe życie!), to niezapomniane wspomnienia, to możliwość rozwoju pasji i odkrywania talentów, to fantastyczna zabawa i doskonały odpoczynek.

A co robiliśmy w tym roku na obozie? Zobaczcie sami  


 

Ogólnopolskie Targi NGO Kielce 2023

 

Podczas największych targów organizacji pozarządowych odbywających się w dniach od 29-30 czerwca 2023 roku, mieliśmy okazję na stoisku zewnętrznym ZHP, zaprezentować aktywności harcerskie, w tym łucznictwo i inne aktywności sportowe realizowane w naszym związku. Na stoisku zaprezentowała się także Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice z działaniami z zakresu udzielania pierwszej pomocy i pracy z psem.  Oraz 33 Drużyna Żeglarska PASSAT z Kielc.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Port Lubianka

Imprez plenerowa zorganizowana w ostatni weekend czerwca 2023 roku, pod nazwą "FIESTA ŻYWIOŁÓW" zainaugurowała oficjalne rozpoczęcie działalności "PORTU LUBIANKA" im. Władysława Wagnera. Przez trzy dni mieszkańcy mogli wziąć udział w ogromnej ilości atrakcji przygotowanych przez PARK Kultury MOSiR, instytucje i organizacje z naszego miasta. Nie zabrakło także naszej Młodzieżowej Strefy Aktywności zorganizowanej przez naszą 38 Starachowicką Drużynę Harcerską im. Emilii Plater i Stowarzyszenie Aktywności Społecznej EVEREST.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przygotowania do obozu

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

Apel ku pamięci "Szarego"

 

Dwudziestego  czerwca 2023 roku, w ramach obchodów Roku Generała Antoniego Hedy "Szarego" w Starachowicach z inicjatywy żołnierzy Armii Krajowej wzięliśmy udział w apel ku pamięci generała. Uroczystość odbyła się przy skwerze Generała Antoniego Hedy. Podczas uroczystości, w których udział wzięli także przedstawiciele Obrony Terytorialnej, klas mundurowych ZDZ, wiceprezydent miasta Marcin Gołębiowski oraz pani Poseł RP Agata Wojtyszek, z rąk druhy Ani Skibińskiej reprezentującej kombatantów, otrzymaliśmy list gratulacyjny od Środowiska Żołnierzy Armii Krajowej, za wieloletnie wspieranie ich w działalności.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Strefa Aktywności w Szumsku

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

Spotkanie przedobozowe obozu w Krynicy Morskiej

 

65 Harcerski Rajd Świętokrzyski

 

 

 

 

 

 

 

W_dniach 1-4 czerwca 2023 roku, mieliśmy okazję być po raz kolejny organizatorem V Trasy o puchar Wojewody Kieleckiego, podczas 65 edycji Harcerskiego Rajdu Świętokrzyskiego. W całym rajdzie na 7 trasach wraz z obsługa rajdu i samego zlotu uczestniczyło blisko 900 harcerzy i harcerek z całej Polski. Na "NASZEJ PIĄTEJ TRASIE" wędrowało z nami (ze względu na ograniczenia ilościowe na trasach) ponad 130 osób. Podsumowanie rajdu odbyło się na rynku w Starachowicach , gdzie wręczono nagrody na poszczególnych trasach oraz wręczono odznaki i odznaczenia.


 

Odznakę zasłużony dla Harcerskich Rajdów Świętokrzyskich z naszej trasy otrzymali : pwd Aneta Stępień Bochenek oraz druh Mateusz Dyląg. Odznaki wręczał komendant Hufca ZHP Starachowice.

 

 

Rywalizację na trasie zakończyła się następująco.


III miejsce  Patrol 503

112 Próbna Drużyna Wędrownicza "Auxilium" z Olsztyna

 

 

 

 

II miejsce Patrol 513

23 Kielecka Drużyna Harcerek im. Zofii Radwańskiej - Paryskiej

 

 

 

I miejsce zajął patrol 515

Hufiec Ziemi Wolińskiej im. Marynarki Wojennej RP

 

 

 

 

 

 

Pełna relacja z rajdu już wkrótce. Zachęcamy tez do polubienia profilu 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej i NASZEJ PIĄTEJ TRASY na Facebooku.

 

Przygotowanie do 65 HRŚ

Artykuł w trakcie realizacji ...

 
Informacje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Stronę odwiedziło
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj46
mod_vvisit_counterWczoraj79
mod_vvisit_counterTen tydzień184
mod_vvisit_counterPoprzedni427
mod_vvisit_counterTen miesiąc1631
mod_vvisit_counterPoprzedni9396
mod_vvisit_counterWszystkie633475

Online (20 minutes ago): 2
Your IP: 3.226.72.194
,
Today: Lip 23, 2024
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości