Półkolonia dla dzieci

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

Święto Wojska Polskiego w Starachowicach

 

 

 

 

 

 

Piętnastego sierpnia 2017 roku wzięliśmy udział w uroczystych obchodach Święta Wojska Polskiego. Przed południem uczestniczyliśmy w uroczystej mszy świętej oraz w uroczystościach pod pomnikiem na ulicy Konstytucji 3-go Maja, gdzie wystawiliśmy wartę honorowa oraz odbieraliśmy wiązanki od delegacji przybyłych na uroczystości. Tu także rozdawaliśmy wodę do picia wspierając Harcerską Grupę Ratowniczą Starachowice, która dbała o bezpieczeństwo uczestników uroczystości.

 

 

 

 

 

 

 

 

Popołudnie spędziliśmy  na  placu "Na Szlakowisku"  gdzie uczestniczyliśmy w przygotowaniu pikniku militarnego zorganizowany przez Gminę Starachowice, gdzie  zamaskowaliśmy starą i zniszczoną scenę, siatką maskująca,  na której wystąpiły dwa zespoły z repertuarem wojskowo-patriotycznym. Zespół oficerów rezerwy LOK  i zespół ze spółdzielni Wanacja.  Nie zabrakło tu też przygotowanych  atrakcji, wśród których była też przez naszą 38 Starachowicką Drużynę Harcerską,  ciesząca się bardzo dużym zainteresowaniem  strzelnica ASG, gdzie mieszkańcy mogli nie tylko zobaczyć repliki ale także postrzelać sobie z replik broni z II Wojny Światowej oraz obecnie używanych w wojsku. Podczas pikniku mogliśmy zobaczyć także samochody remontowane i produkowane dla wojska w Starachowicach przez dwie firmy Star San Duo i Autobox.

 

 

PRO PATRIA dla naszego Drużynowego podczas uroczystości Armii Krajowej

Tegoroczne uroczystości upamiętniające rozbicie więzienia Gestapo przez oddziały Antoniego Hedy "Szarego" miały dla naszej drużyny wyjątkowy charakter. Jak co roku wspierailśmy środowisko żołnierzy Armii Krajowej w organizacji tego wydarzenia. Wystawiliśmy poczty sztandarowe "Szaraków" oraz naszej poczet drużyny z proporcem,  wspierając jednocześnie dwa inne poczty sztandarowe AK. Podczas mszy czytaliśmy modlitwę wiernych a podczas uroczystości pod tablica pełniliśmy warte honorowa i  odbieraliśmy także wiązanki od gości.

W trakcie uroczystości nasz drużynowy harcmistrz Tomasz Łebek otrzymał na wniosek Stowarzyszenia Żołnierzy Armii Krajowej medal PRO PATRIA, który w imieniu wojewody Agaty Wojtyszek wręczyła Agata Gałka-Biernacka.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uroczystości miały wyjątkowy charakter dla wielu członków 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej im. Emilii Plater. Po poczęstunku dla zaproszonych gości,  otrzymaliśmy także zdobyte na ostatnim biegu nowe stopnie harcerskie,  a pięcioro członków drużyny złożyło przyrzeczenie harcerskie.

 

 

 

Krynica Morska 2017

To już ponad dwadzieścia lat obóz w Krynicy Morskiej jest samodzielnie, organizowany przez 38 Starachowicką Drużynę Harcerską im. Emilii Plater, jako podsumowanie całorocznej pracy. To w Krynicy Morskiej w naturalnym lesie, w trzy dni sami harcerze stawiają całą infrastrukturę obozową, po to aby po obozie w dwa dni wszystko spakować w tira i zostawić las, w którym tylko po wydeptanej trawie można poznać że stał tu obóz z całym zapleczem kuchenny, umywalnią i namiotami dla obozowiczów. Harcerze z 38 sami dbają nie tylko o wspaniały i wyjątkowy program dzięki, któremu jeden turnus, jest w stanie nie tylko zagwarantować wspaniałe i bezpieczne zajęcia na obozie, ale także dzięki gospodarności pozwala inwestować w sprzęt i coraz lepsze warunki na obozie, ucząc tym samych harcerzy gospodarności i odpowiedzialności za sprzęt i środowisko.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

38 SDH na II miejscu w Polsce w rankigu drużyn Programowego Ruchu Odkrywców

 

Tegoroczną realizacją zadań w ramach Programowego Ruchu Odkrywców zakończyliśmy na II miejscu, awansując z IV miejsca w ubiegłym roku. Cieszy nas to niezmiernie bo zadania realizowało bardzo dużo drużyn z całej Polski. W następnej trzeciej edycji tym razem pod hasłem "Ekspedycja" też weźmiemy udział. I już mamy pomysł na fana wyprawę szlakiem pewnego szlaku z lat.....  .Ale to na razie tajemnica.

 

 

Ostatnie miejsca na obozie w Krynicy Morskiej

BRAK WOLNYCH MIEJSC.

ZAPRASZAMY ZA ROK !

 

 

 

 

 

 

 

 

Starachowickie Sobótki 2017

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

Pierwszy Starachowicki Ogólnopolski Event Piłkarski

 

17 czerwca odbył się I Starachowicki Ogólnopolski Event Piłkarski zorganizowany przez Katolicki Klub Sportowy JUVENTA. Na starachowickim stadionie rywalizowały drużyny złożone z zawodników ośmioletnich i młodszych. Wśród drużyn znalazły się reprezentacje Tomaszowa Mazowieckiego, Lublina, Kielc, Skarżyska, Krakowa, Kozienic, Dębicy, Skierniewic, Warszawy, Końskich, Marek oraz dwie druzyny7 Juventy Starachowice. Podczas turnieju rozegrano 48 spotkań, które zabezpieczała nasza Harcerska Grup[a Ratownicza Starachowice, oraz strzelono 185 bramek. Zwycięzcą całego turnieju okazał się zespół z Kielc. Oprócz rozgrywek w piłkę nozną uczestnicy w oczekiwaniu na mecze, mieli okazję spróbowac swoich sił na naszych zajęciach, na ściance wspinaczkowej, strzelniczy łuczniczej, polu do archery tag oraz co wyjątkowo zrozumiałe, cieszącch się największą popularnością gigantycnych pneumatycznych piłkarzykach.

 

Imprez nie mogłaby się odbyć gdyby nie wspaniała praca organizatorów oraz sponsorów, którzy wsparli to wydarzenie. Tu wymienić należy Gminę Starachowice, Bank Zachodni WBK, firme JBB, PUB STRYCH, firmę CERRAD, Delikatesy Centrum w Starachowicach oraz MOSiR Starachowice. Mamy nadzieję że tak udana impreza na stałe wejdzie do miejskiego kalendarza imprez sportowych.

 

 

 

 


 

Gra "Cichociemni" i I miejsce 38 SDH w kategorii BOJOWE SZKOŁY

Po raz trzeci wzięliśmy udział w grze "Cichociemni" i po raz trzeci nasi harcerze z 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej im. Emilii Plater znaleźli się na pudle. Tym razem nasz patrol zajął pierwsze miejsce w kategorii "BOJOWE SZKOŁY" W tym roku, oprócz tytułowych Cichociemnych, AK i konspiracji , motywem przewodnim były poszukiwania zrabowanych ładunków ze złotem. Poruszając się po terenach Harcerskiego Ośrodka Obozowego „Lubianka” uczestnicy wypełniali poszczególne zadania  zdobywając kolejne wskazówki przybliżające ich do ukrytego złota.Podczas tegorocznej edycji  gry oprócz rywalizacji drużyn, organizatorzy przygotowali także dla uczestników zajęcia warsztatowe, które przybliżyły uczestnikom niektóre aspekty służby wojskowej i historii.

 

Zajęcia warsztatowe które niejako wprowadziły zespoły w klimat gry, prowadzili miedzy innymi Fundacja Sprzymierzeni z GROM, Muzeum Orła Białego ze Skarżyska Kamiennej, Jednostka Strzelecka 2044 ze Starachowic, Świętokrzyskie Zgrupowanie Strzeleckie oraz Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice.

 

 
Informacje
Reklama
Reklama
38 na Facebooku

Statystyka odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj18
mod_vvisit_counterWczoraj44
mod_vvisit_counterTen tydzień146
mod_vvisit_counterPoprzedni479
mod_vvisit_counterTen miesiąc700
mod_vvisit_counterPoprzedni2948
mod_vvisit_counterWszystkie457654

Your IP: 54.163.42.154
 , 
Today: Gru 11, 2018
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 18 gości