Pożegnanie kpt Stefana Nowaka

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zakończenie wakacji w Parku Miejskim

Zajęcia podczas pikniku rodzinnego na zakończenie wakacji, były kolejnym działaniem naszych harcerzy w czasie których wspieraliśmy Stowarzyszenie Aktywności Społecznej Everest. W czasie pikniku zorganizowaliśmy nieodpłatne zajęcia w strefie rozrywki dla mieszkańców Starachowic  począwszy do strzelania z łuków, cornhole , rzutki oraz nowe zajęcia z bramką celnościową, które weszły do naszej oferty zajęć od tego roku. Był też punkt medyczny z możliwością nauki udzielania pierwszej pomocy, który przygotowała nasza Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W hołdzie obrońcom Września 1939

1 września 2022 roku wspólnie z wolontariuszami ze Stowarzyszenia Aktywności Społecznej Everest zapaliliśmy znicze i wystawiliśmy warty na mogile na cmentarzu na ulicy Zgodnej oraz przed pomnikiem GLORIA VICTIS na cmentarzu na Bugaju w Starachowicach. W czasie wart, znicze w imieniu samorządów i organizacji zapalili miedzy innymi Starosta Starachowicki Piotr Ambroszczyk, wiceprezydent Miasta Starachowice Marcin Gołębiowski. Mogiłę na Bugaju odwiedziła także młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Starachowicach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nie zapomnieliśmy także o Westerplattczykach Stanisławie Bałtowskim i Piotrze Borowcu, pochowanych na cmentarzu na ul. Polnej. Na ich mogiłach i to nie pierwszy raz, wspólnie ze Stowarzyszeniem Everest zapaliliśmy pamiątkowe znicze. Wpisując się całkiem nieświadomie w akcję Instytutu Pamięci Narodowej Delegatury w Kielcach, który zorganizował akcje "Zapal znicz pamięci"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyprawa do "Oczu Ziemi"

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dni Starachowic

Na podsumowanie wakacji i projektu "Wakacje z Młodzieżową Strefą Aktywności" w realizacji którego wspieramy Stowarzyszenie Aktywności Społecznej EVEREST, mieliśmy okazję zorganizować strefę zabaw podczas Dni Starachowic - największej imprezy plenerowej, zorganizowanej w tym roku w Starachowicach.

A że osób na naszej strefie było co niemiara, to możemy szczerze powiedzieć że zabawa była przednia, a zaproponowane zajęcia zarówno podczas organizowanych zajęć cyklicznych jak i samych Dni Starachowic trafiły do odbiorców.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Święto Wojska Polskiego

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wakacje z Młodzieżową Strefą Aktywności - tydzień trzeci..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Trzeci ostatni tydzień zajęć w czasie których wspierać będziemy Stowarzyszenie Aktywności Społecznej Everest w realizacji zajęć dla dzieci i młodzieży w ramach projektu Wakacje z Młodzieżową Strefą Aktywności.

 

Wakacje z Młodzieżową Strefą Aktywności - tydzień drugi.

Przed nami drugi tydzień zajęć w ramach Młodzieżowej Strefy Aktywności, podczas których wspieramy Stowarzyszenie Aktywności Społecznej Everest w realizacji zajęć sportowych. ZAPRASZAMY !

 

Więcej informacji o zajęciach i zapisy na profilu Stowarzyszenia Everest i pod numerem telefonu 602801701.

 

Rocznica rozbicia więzienia w Starachowicach

7 sierpnia 2022 roku tradycyjnie uczestniczyliśmy w uroczystościach upamiętniających rozbicie niemieckiego więzienia przez oddziały Antoniego Hedy "SZAREGO" i uwolnienia około 70 więźniów. Podczas uroczystości wspólnie ze Stowarzyszeniem Everest wystawiliśmy poczet sztandarowy Armii Krajowej, warty honorowe pod pomnikiem w strojach historycznych nawiązujących do postaci z oddziałów "Szarego" oraz warty harcerskie. Zapewniliśmy także asystę przy składaniu wiązanek kwiatów i zniczy. O bezpieczeństwo dbali ratownicy z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podczas uroczystości uczciliśmy także minutą ciszy zmarłego we wtorek 2 sierpnia w Londynie majora Sergiusza Papińskiego ps. "Kawka" Jednego z żołnierzy "Szarego"   Major Sergiusz Papiński był ostatnim żyjącym w Wielkiej Brytanii "Żołnierzem Wyklętym"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po uroczystościach był też miły akcent drużynowy. Zielone chusty otrzymali Roch i Adaś. A że kolejne zielone chusty czekają na wręczenie w tym roku to z uśmiechem na twarzy nowi zieloni mogli się pokazać nawet starszych harcerzom swoje chusty, zachęcając tym samym do spełnienia wymagań.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Informacje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Stronę odwiedziło
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj40
mod_vvisit_counterWczoraj28
mod_vvisit_counterTen tydzień68
mod_vvisit_counterPoprzedni273
mod_vvisit_counterTen miesiąc161
mod_vvisit_counterPoprzedni1153
mod_vvisit_counterWszystkie605253

Online (20 minutes ago): 1
Your IP: 3.233.221.90
,
Today: Gru 04, 2023
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 13 gości