Wyróznienie dla naszego instruktora

8 maja 2018 roku w Belwederze odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w Konkursie im. hm. Olgierda Fietkiewicza na pracę naukową poświęconą tematyce harcerskiej. śród wyróżnionych osób znalazł się instruktor 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej im. Emilii Plater, będący zarazem członkiem Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice, Andrzej Kasperkiewicz. Druh Andrzej otrzymał wyróżnienie za pracę licencjacką "Wpływ harcerstwa i innych organizacji na poziom wiedzy młodzieży z zakresu pierwszej pomocy". Celem konkursu jest wyróżnienie najlepszych prac naukowych, dotyczących szeroko rozumianej tematyce harcerskiej, a także upowszechnianie dorobku naukowego ruchu harcerskiego w Polsce. Gratulujemy serdecznie druhowi Andrzejowi.

 

 

 

 

 

 

 

Majówka na Szlakowisku

Po południu wzięliśmy udział w pikniku dla mieszkańców Starachowic na placu "Na Szlakowisku", gdzie z inicjatywy Prezydenta Miasta przygotowane zostały atrakcje dla mieszkańców. Były konkursy, gdzie można było wygrać biało czerwoną flagę, gry bez prądu, mini miasteczko ruchu drogowego przygotowane przez Policję, zawody rowerowe dla najmłodszych, gorący żurek. Były także występy dwóch zespołów estradowych Wiarusy z LOK i zespołu z SM Wanacja, które zaprezentowały pieśni patriotyczne.

 

Nie zabrakło także atrakcji przygotowanych przez naszą 38 Starachowicka Drużynę Harcerska i Stowarzyszenie Aktywności Społecznej EVEREST w postaci ścianki wspinaczkowej, pneumatycnych piłkarzyków, strzelnicy łuczniczej i basenu z piłeczkami.   Podczas imprezy  także o bezpieczeństwo dbali nasi ratownicy z HGR Starachowice.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3 Maj 2018

Obchody uroczystości związanych z rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęliśmy od udziału w uroczystościach w kościele pw. Wszystkich Świętych, które zakończyły się uroczystym złożeniem wiązanek pod pomnikiem Odzyskania Niepodległości. Podczas uroczystości wystawiliśmy skromną 16-osobową reprezentacje z proporcem drużyny, oraz warte honorową pod pomnikiem, gdzie odbieraliśmy także wiązanki od delegacji. Do uroczystości wystawiliśmy także naszych ratowników z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice, którzy ze względu na upał mieli pełne ręce  pracy,  i w pewnym momencie mieli na punkcie 10 osób, które nie wytrzymały upału i duchoty w kościele.

 

 

 

 

 

 

 

Harcerski Rajd Świętokrzyski V TRASA

Miło nam poinformować, że na zaczynający się za ponad miesiąc,

60 Jubileuszowy Harcerski Rajd Świętokrzyski

zakończyliśmy zgłoszenia na organizowaną przez 38SDH - V TRASĘ.

Dzięki Wam jest Nas ponad 200 osób !

Do zobaczenia na NASZEJ PIĄTEJ TRASIE.

Komenda trasy !

 

Kurs przewodnikowski

W dniach 13-15 oraz 27-29 kwietnia odbył sie kurs przewodnikowski, w którym uczstniczyło aż cztery osoby z naszej drużyny. W trakcie dwóch wekendów mieli okazję poznać zarówno teoretyczne jak i praktyczne zagadnienia związane z pracą instruktora ZHP. Miło nam poinformować, że wszyscy ukoćzyli kurs z wynikiem pozytywnym. Mamy tez nadzieję że Bartosz, Kacper Kamila i Krystian,  w przysłości powiekszą gronu naszych instruktorów czego im i sobie  bardzo życzymy.  Podczas kursu zajęcia prowadziła także dwójka naszych instruktorów; Iga i Karol.

 

Zajęcia z Młodzieżową Strefą Aktywności

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

II Starachowicki Półmaraton

Po raz kolejny za zabezpieczenie trasy biegu oprócz służb mundurowych, dbali nasi harcerze z 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej im. Emilii Plater wspierani prze wolontariuszy ze Stowarzyszenia Aktywności Społecznej EVERST, Stowarzyszenia Pawłów PLUS oraz Zabiegane Starachowice. Zorganizowaliśmy także punk z woda na trasie przejazdu, oraz pomagaliśmy przy wręczaniu pamiątkowych medali na mecie Biegu. Za zabezpieczenie medyczne w całości dbali nasi ratownicy z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice. W sumie z naszego środowiska w zabezpieczeniu biegu wzięło udział ponad 30 osób.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kolejna II edycja  Hotel Senator Bricomarche II Półmaraton Starachowicki zorganizowana 8 kwietnia 2018 roku, przyciągnęła blisko 400 sympatyków biegania z całej Polski, ale także z Ukrainy i Białorusi. Impreza został zorganizowana  z inicjatywy Stowarzyszenia Zabiegane Starachowice a patronat nad imprezą objął  Prezydent Miasta Starachowice Marka Materka, Tradycyjnie tuż przed rozpoczęciem biegu a rozgrzewka z udziałem uczestników wszystkich dystansów. Zawodnicy rywalizowali na trzech dystansach: 21 km (półmaraton), 10 km oraz na tak zwanej „Dwójką bez barier”.

 

Festiwal piosenki HARCOGRANIE

 

Starachowickim Centrum Kultury po raz szósty było gospodarzem Harcerskiego Festiwalu HARCOGRANIE w którym po raz szósty   wzięli  udział wykonawcy z naszej drużyny. W tym roku zespół 38 Starachowickej Drużyny Harcerskiej im. Emilii Plater nawiązując  do tradycyjnych posiłków podsumowujących akcje zarobkowe zaprezentował się z piosenką "Ballada o Piccy"  Wystawiliśmy także w tym roku w kategorii soliści Emilkę, która piosenką "Taką woda być" z akompaniamentem swojego brata wyśpiewała II miejsce w kilkunastoosobowej grupie solistek.

 

 

Jarmark Wielkanocny

Przez ostatnie dwa lata podczas Jarmarku Świątecznego na Boże Narodzenie wydawaliśmy posiłki dla mieszkańców przybyłych na zakończenie jarmarku. W tym roku został zorganizowany także Jarmark Wielkanocny podczas, którego przez trzy dni mieszkańcy mogli zaopatrzyć się na różnych stoiskach w rzeczy potrzebne na święta. Były produkty żywnościowe, stroiki i wielkanocne wypieki. Było też malowanie pisanek z udziałem władz miasta i powiatu oraz   konkurs na najładniejszą palmę wielkanocną , w którym najlepiej zaprezentowała się 4,5 metrowa palma.  Na zakończenie nie zabrakło poczęstunku przygotowanego dla mieszkańców. Tym razem nasi harcerze z 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej im. Emilii Plater wsparci przez ratowników z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice wydali ponad 500 porcji barszczu serwowanego tradycyjnie prosto z kuchni polowej, przygotowanego przez Stołówkę Caritas działającą przy parafii Św. Trójcy w Starachowicach. Na zakończenie nie ominęła nas miła niespodzianka w postaci pysznej szarlotki świeżo upieczonej za naszą ciężką pracę przez naszą druhnie Kinge.

 

 

 

 

 

 

 
Informacje
Reklama
Reklama
Reklama
38 na Facebooku

Statystyka odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj30
mod_vvisit_counterWczoraj47
mod_vvisit_counterTen tydzień1337
mod_vvisit_counterPoprzedni625
mod_vvisit_counterTen miesiąc2169
mod_vvisit_counterPoprzedni4298
mod_vvisit_counterWszystkie486751

Your IP: 100.24.115.253
 , 
Today: Lis 15, 2019
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości