Ślub Anii

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

Ćwiczenia z PSP

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

Rajd Świętego Jerzego.

W_ostatni weekend kwietnia korzystając z przepięknej pogody, wybraliśmy się na Rajd Świętego Jerzego, który zorganizowała znana nam z Rajdu Śwetokrzyskiego  5 Szumska Drużyna Harcerska ,,Promień" z Hufiec ZHP Kielce - Powiat. Rajd przebiegał nieznanymi nam terenami w okolicy Szumska, gdzie na terenie Szkoły Podstawowej zorganizowane zostało podsumowanie rajdu, na którym mieliśmy okazję zorganizować kilka zajęć dla uczestników i skosztować kiełbaski z ogniska.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Upamietnienie ofiar "Zbrodni Katyńskiej"

13 kwietnia 2023 roku uczestniczyliśmy w uroczystościach upamiętniających ofiary Zbrodni Katyńskiej. Uroczystości rozpoczęły się w kościele pw. Wszystkich Świętych, gdzie została odprawiona została Msza św. w intencji starachowickich Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Po mszy program artystyczny "Prawdy nie można rozstrzelać" zaprezentowali uczniowie  Szkoły Podstawowej nr 2.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na_koniec odbyły się uroczystości przy Krzyżu Ofiar Zbrodni Katyńskiej, gdzie po okolicznościowych przemówieniach i  Apelu Poległych przygotowanego przez uczniów ZDZ w Starachowicach, delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze. My mieliśmy okazję wystawić poczet sztandarowy Armii Krajowej oraz warty pod Krzyżem Katyńskim podczas uroczystości i asystę przy składaniu kwiatów i zniczy przez delegacje. O bezpieczeństwo uczestników uroczystości dbała Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice. Nie zabrakło też znicza 80-lecia Armii Krajowej złożonego przez wolontariuszy Stowarzyszenie Aktywności Społecznej Everest.

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Życzenia wielkanocne

Z okazji nadchodzących Świat Wielkiejnocy, na ostatniej przedświątecznej zbiórce mieliśmy okazję spróbować świątecznych wypieków Julka, który robił je na zaliczenie zadań do sprawności i stopnia harcerskiego. Zarówno placek zielono-biały jak i babeczki smakowały wyśmienicie, więc zadanie zaliczone.


A my życzymy wszystkim wszystkiego, najlepszego z okazji nadchodzących świąt Wielkiejnocy i oczywiście mokrego Dyngusa.

 

Pożegnanie kapitana Aleksandra Filipowskiego pseud. "Jastrząb"

4 kwietnia 2023 roku, w kościele pw. Świętej Trójcy pożegnaliśmy kapitana Aleksandra Filipowskiego pseudonim "JASTRZĄB". Żołnierza 1 Pułku AK Ziemi Iłżeckiej, uczestnika bitwy pod Piotrowym Polem. Żołnierza, którego mieliśmy okazję wielokrotnie spotkać podczas  różnych uroczystości patriotycznych. Podczas uroczystości wystawiliśmy poczet sztandarowy Armii Krajowej koła Starachowice.

 

 

 

 

 

 

 

 


Uczestniczyliśmy też w uroczystościach na cmentarzu na Bugaju, gdzie razem ze Stowarzyszeniem EVEREST zapaliliśmy na jego grobie pamiątkowy znicz 80- lecia Armii Krajowej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej zdjęć z uroczystości znajduje się na naszym profilu społecznościowym na Faceboku. Zapraszamy.

 

Zapisy na obóz w Krynicy Morskiej

 

 

Ruszamy z zapisami na tegoroczny

obóz w Krynicy Morskiej.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą

obozu, którą znajdziecie TUTAJ :)

 

TROPEM WILCZYM - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Blisko 200 biegaczy uczestniczyło w XI edycji Biegu "TROPEM WILCZYM" Pamięci Żołnierzy Wyklętych który odbył się już po raz siódmy w Starachowicach i po raz siódmy mieliśmy okazję wspierać organizatorów Stowarzyszenie Zabiegane Starachowice oraz MOSiR, w zabezpieczeniu biegu. Nasza drużyna wspólnie z wolontariuszami ze Stowarzyszenia Everest zabezpieczała odcinek leśny biegu od "Ronda Emerytów" Wystawiliśmy także oprawę historyczną biegu w postaci dwóch osób w umundurowaniu i uzbrojeniu używanym przez "Niezłomnych". O zabezpieczenie medyczne dbała nasz Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice, która zabezpieczyła ambulans na starcie trasy oraz trzy punkty medyczne na trasie oraz punkt z wodą. Na mecie czekały także nasze harcerki, które wręczały medale uczestnikom biegu.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca od wieli lat to dzień, w którym pamiętamy o "Żołnierzach Wyklętych"  Podobnie jak w latach ubiegłych uczestniczyliśmy w uroczystościach miejskich wystawiając poczet Światowego Związki Żołnierzy Armii Krajowej" oraz proporzec naszej drużyny. Uroczystości rozpoczęto uroczystą mszą świętą i występem młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 1. Później podczas spotkania pod tablicami poświęconym Żołnierzom Wyklętym i Wyklętego Antoniego Hedy SZAREGO, wystawiliśmy wart pod tablicą SZAREGO. O bezpieczeństwo uroczystości dbali nasi ratownicy z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice . Pod obydwom tablicami zapłonęły także pamiątkowe znicze 80-lecia Armii Krajowej, upamiętniające naszych BOHATERÓW NIEPODLEGŁEJ, zapalone przez naszych harcerzy i Stowarzyszenie Aktywności Społecznej Everest.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Informacje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Stronę odwiedziło
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj46
mod_vvisit_counterWczoraj28
mod_vvisit_counterTen tydzień74
mod_vvisit_counterPoprzedni273
mod_vvisit_counterTen miesiąc167
mod_vvisit_counterPoprzedni1153
mod_vvisit_counterWszystkie605259

Online (20 minutes ago): 2
Your IP: 3.233.221.90
,
Today: Gru 04, 2023
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości