Dni Starachowic

Tegoroczne Dni Starachowic zostały zorganizowane na placu koło MCRiW w Starachowicach zwanego potocznie pod basenem lub pod wiatą. Trzydniowa impreza był największym wydarzeniem tego typu w Starachowicach. W piątek wystąpiła Halina Kunicka, w sobotę Kękę, a potem Trzej Królowie: Popek, Matheo i Sobota. W niedzielę zespół Enej. Nasza 38 Starachowicka Drużyna Harcerska im. Emilii Plater, przygotowała w piątek zajęcia na strefie zabawy. Wspinaczkę na ściance wspinaczkowej, rozgrywki na pneumatycznych piłkarzykach, strzelnicę łucznicza oraz rozgrywki  Archery Tag czyli łucznicze dwa ognie. Była też mega zjeżdżalnia i basen z piłeczkami z Zakładu Energetyki Cieplnej ze Starachowic, którą także obsługiwała nasza drużyna, oraz strefa dla maluchów przygotowana przez jedną z zewnętrznych firm. W sobotę był dzień bez strefy zabaw dla dzieci.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Niedziela przywitała nas deszczowo i naszą strefę zabaw ze względu na opady i błoto na boisku przenieśliśmy niedaleko wiaty,  gdzie w ograniczonym zakresie prowadziliśmy zajęcia z łucznictwa, rozgrywki na piłkarzykach. Za to  po raz chyba szósty poprowadziliśmy konkurencje  w turnieju rodzinnym zorganizowanym przez firmę MAN,  w której o główna nagrodę 5000 zł rywalizowało aż sześć rodzin. W ramach turnieju rodziny rywalizowały na naszej strzelnicy łuczniczej, turlały mega dropsa czyli jedna z przeszkód z pola paintbalowego, strzelały rzuty karne na pneumatycznym boisku i to co chyba sprawiało najwięcej emocji i zabawy. Musiały wrzucić jak najwięcej kokosów do pojemnika za pomocą małpek. Podsumowanie turniej odbyło się na scenie głównej, a nagrodę zwycięskiej rodzinie wręczył przedstawiciel firmy MAN. Opiekę medyczną na strefie zabaw zapewniali ratownicy medyczni z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice, którzy w sobotę dbali także o bezpieczeństwo uczestników podczas koncertu „Popka”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spartakiada osób niepełnosprawnych "Świętokrzyska Golgota"

Drugi raz podczas  Spartakiady  Osób Niepełnosprawnych „Świętokrzyska Golgota”, zorganizowanej przez Stowarzyszenie „Pomocna Dłoń” z Kałkowa zorganizowaliśmy zajęcia na odbywającej się na gościnnym terenie Sanktuarium w Kałkowie. Podobnie jak w ubiegłym roku poprowadziliśmy zajęcia ze wspinaczki, turniej na pneumatycznych piłkarzykach i zajęcia łucznicze. Natomiast nasi ratownicy z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice poprowadzili punkt pomocy medycznej z nauka udzielania pierwszej pomocy. Więcej informacji o imprezie na stronie stowarzyszenia "Pomocna Dłoń"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Biegaj z pomocą

27 sierpnia wspieraliśmy Stowarzyszenie Zabiegane Starachowice, które  już po raz drugi zorganizowało zbiórkę środków na leczenie dla trójki dzieci. Głównym elementem był bieg na 6 kilometrów podczas którego obstawialiśmy trasę biegu oraz przygotowaliśmy punkt z woda na trasie. Tu pod koniec biegu pogoda spłatała wszystkim figla na początku spadł mały deszczyk, który wsparty wiatrem przerodził się w ogromną ulewę, która położyła nie tylko bramę, ale także część atrakcji przygotowanych dla uczestników wydarzenia. Na szczęście wichura jak się pojawiła tak szybko zniknęła i dzięki zapałowi zebranych uczestników impreza trwała dalej. Odbyły się planowane biegi da dzieci i bieg w szpilkach w którym oprócz szpilek wymagane i oceniane było przebranie uczestników. Były konkursy z nagrodami i licytacje rzeczy przekazanych przez sponsorów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Festyn pod zaporą w Brodach

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

Półkolonia dla dzieci

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

Święto Wojska Polskiego w Starachowicach

 

 

 

 

 

 

Piętnastego sierpnia 2017 roku wzięliśmy udział w uroczystych obchodach Święta Wojska Polskiego. Przed południem uczestniczyliśmy w uroczystej mszy świętej oraz w uroczystościach pod pomnikiem na ulicy Konstytucji 3-go Maja, gdzie wystawiliśmy wartę honorowa oraz odbieraliśmy wiązanki od delegacji przybyłych na uroczystości. Tu także rozdawaliśmy wodę do picia wspierając Harcerską Grupę Ratowniczą Starachowice, która dbała o bezpieczeństwo uczestników uroczystości.

 

 

 

 

 

 

 

 

Popołudnie spędziliśmy  na  placu "Na Szlakowisku"  gdzie uczestniczyliśmy w przygotowaniu pikniku militarnego zorganizowany przez Gminę Starachowice, gdzie  zamaskowaliśmy starą i zniszczoną scenę, siatką maskująca,  na której wystąpiły dwa zespoły z repertuarem wojskowo-patriotycznym. Zespół oficerów rezerwy LOK  i zespół ze spółdzielni Wanacja.  Nie zabrakło tu też przygotowanych  atrakcji, wśród których była też przez naszą 38 Starachowicką Drużynę Harcerską,  ciesząca się bardzo dużym zainteresowaniem  strzelnica ASG, gdzie mieszkańcy mogli nie tylko zobaczyć repliki ale także postrzelać sobie z replik broni z II Wojny Światowej oraz obecnie używanych w wojsku. Podczas pikniku mogliśmy zobaczyć także samochody remontowane i produkowane dla wojska w Starachowicach przez dwie firmy Star San Duo i Autobox.

 

 

PRO PATRIA dla naszego Drużynowego podczas uroczystości Armii Krajowej

Tegoroczne uroczystości upamiętniające rozbicie więzienia Gestapo przez oddziały Antoniego Hedy "Szarego" miały dla naszej drużyny wyjątkowy charakter. Jak co roku wspierailśmy środowisko żołnierzy Armii Krajowej w organizacji tego wydarzenia. Wystawiliśmy poczty sztandarowe "Szaraków" oraz naszej poczet drużyny z proporcem,  wspierając jednocześnie dwa inne poczty sztandarowe AK. Podczas mszy czytaliśmy modlitwę wiernych a podczas uroczystości pod tablica pełniliśmy warte honorowa i  odbieraliśmy także wiązanki od gości.

W trakcie uroczystości nasz drużynowy harcmistrz Tomasz Łebek otrzymał na wniosek Stowarzyszenia Żołnierzy Armii Krajowej medal PRO PATRIA, który w imieniu wojewody Agaty Wojtyszek wręczyła Agata Gałka-Biernacka.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uroczystości miały wyjątkowy charakter dla wielu członków 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej im. Emilii Plater. Po poczęstunku dla zaproszonych gości,  otrzymaliśmy także zdobyte na ostatnim biegu nowe stopnie harcerskie,  a pięcioro członków drużyny złożyło przyrzeczenie harcerskie.

 

 

 

Krynica Morska 2017

To już ponad dwadzieścia lat obóz w Krynicy Morskiej jest samodzielnie, organizowany przez 38 Starachowicką Drużynę Harcerską im. Emilii Plater, jako podsumowanie całorocznej pracy. To w Krynicy Morskiej w naturalnym lesie, w trzy dni sami harcerze stawiają całą infrastrukturę obozową, po to aby po obozie w dwa dni wszystko spakować w tira i zostawić las, w którym tylko po wydeptanej trawie można poznać że stał tu obóz z całym zapleczem kuchenny, umywalnią i namiotami dla obozowiczów. Harcerze z 38 sami dbają nie tylko o wspaniały i wyjątkowy program dzięki, któremu jeden turnus, jest w stanie nie tylko zagwarantować wspaniałe i bezpieczne zajęcia na obozie, ale także dzięki gospodarności pozwala inwestować w sprzęt i coraz lepsze warunki na obozie, ucząc tym samych harcerzy gospodarności i odpowiedzialności za sprzęt i środowisko.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

38 SDH na II miejscu w Polsce w rankigu drużyn Programowego Ruchu Odkrywców

 

Tegoroczną realizacją zadań w ramach Programowego Ruchu Odkrywców zakończyliśmy na II miejscu, awansując z IV miejsca w ubiegłym roku. Cieszy nas to niezmiernie bo zadania realizowało bardzo dużo drużyn z całej Polski. W następnej trzeciej edycji tym razem pod hasłem "Ekspedycja" też weźmiemy udział. I już mamy pomysł na fana wyprawę szlakiem pewnego szlaku z lat.....  .Ale to na razie tajemnica.

 

 
Informacje
Reklama
Reklama
38 na Facebooku

Statystyka odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj58
mod_vvisit_counterWczoraj49
mod_vvisit_counterTen tydzień190
mod_vvisit_counterPoprzedni646
mod_vvisit_counterTen miesiąc1524
mod_vvisit_counterPoprzedni1935
mod_vvisit_counterWszystkie446265

Your IP: 23.20.236.61
 , 
Today: Cze 20, 2018
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 14 gości