Wigilia pod Skałkami i Betlejemskie Światło Pokoju

Tegoroczne przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju dla mieszkańców Starachowic odbyło się ostatniego dnia, Pierwszego Starachowickiego Jarmarku Świętokrzyskiego w dniu 18 grudnia 2016 roku. Tego dnia pod patronatem Prezydenta Miasta Starachowice odbyła się też wigilia miejska, w trakcie której nasze władze łamały się opłatkiem z mieszkańcami, a komendantka hufca uroczyście przekazała "światełko" Prezydentowi. Światło Betlejemskie odebrali też mieszkańcy miasta i przedstawiciele drużyn harcerskich z naszego hufca. Podczas spotkania obecni byli także poseł na sejm RP Krzysztof Lipiej, Pami Wojewoda Agata Wojtyszek i Starosta Starachowicki Dariusz Dąbrowski.

 

 

 

 

 

 

Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem, przy którym mieliśmy okazję wykazać się zgraniem i organizacja pracy. Naszym zadaniem było nie tylko odebranie produktów z niektórych placówek, ale także wydanie ich naszym mieszkańcom. W międzyczasie dbaliśmy o ogień w kuchniach polowych, które zaciągnęliśmy naszymi samochodami pod skałki. W sumie nasza 38 Starachowicka Drużyna Harcerska razem z naszymi ratownikami z Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice, przez dwie godziny nieustannej pracy, wydala cztery kotły czerwonego barszczu, dwa kotły bigosu, dwa kotły zupy pieczarkowej, dwa przeogromne termosy kapusty z grochem, kilkuset pierogów i blisko półtora tysiąca pasztecików. Produkty przygotowane przez starachowickie placówki bardzo przypadły do gustu naszym mieszkańcom, tak jak i sam pomysł wigilijnego posiłku dla mieszkańców i oczywiście jarmarku świątecznego, który ciszył się dużą popularnością przez cały czas trwania.  Nam najbardziej smakowały pierogi przygotowane przez Szkołę Podstawową nr 13 i czerwony barszcz przygotowany przez Przedszkole nr 2.

 

100 - lecie Harcerstwa w Starachowicach

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

Światowy Dzień Wolontariatu

 

Piątego grudnia co roku obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji otrzymaliśmy miłe podziękowanie za naszą pracę od organizatorów konkursu Laur Wolontariatu, czyli od Diecezjalnego Centrum Wolontariatu oraz Regionalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach. Cieszymy się że nasze działania w ramach projektów realizowanych dzięki wsparciu wielu instytucji a szczególnie Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych znalazły uznanie w ocenie członków komisji.

 

Gra Miejska "OBROŃCOM RZCZPOSPOLITEJ"

 

Po raz czwarty zorganizowaliśmy grę miejska „OBROŃCOM RZECZPOSPOLITEJ”. Tym razem ze względu na zmieniony program uroczystości w dniu 11 listopada, gra odbyła cię dzień wcześniej 10 listopada 2016 roku. Tematem przewodnim gry, był Armia Krajowa i miejsca związane z jej działaniami na terenie Starachowic.

 

Uczestnicy mieli za zadanie, nie tylko odnaleźć za pomocą otrzymanych wskazówek miejsca związane działaniami Armii Krajowej w naszym mieście, ale także wykazać się wiedzą oraz sprawnością i spostrzegawczością podczas zadań praktycznych. Za wszystkie prawidłowo wykonane zadania uczestnicy otrzymywali podpowiedzi, dzięki którym mogli odnaleźć ostatni punkt gry, który był jednocześnie metą.

 

 

XXXI Harcerski Rajd Śladami Jedrusiów

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obchody Święta Niepodległości

Tradycyjnie 11 listopada uczestniczyliśmy w uroczystych obchodna Odzyskania Niepodległości. Tegoroczne obchody oprócz mszy i spotkania pod pomnikiem niepodległości, gdzie wystawiliśmy wartę honorową, oraz osoby do odbierania wiązanek zakończyły się uroczystym przemarszem uczestników i pocztów sztandarowych, podczas którego wpieraliśmy organizacje kombatanckie w przemarszu ze sztandarami na plac pod skałkami, gdzie na mieszkańców czekały atrakcje, jakich w Starachowicach z okazji Święta Niepodległości jeszcze nie było. Zebrani mogli występ Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Krasocinie, oraz pokaz musztry paradnej w wykonaniu „Grupy Mażoretek Aplauz" także z Krasocina. Można było też obejrzeć z bliska samochody straży pożarnej, policji oraz wojskowe "stary", które zostały odnowione w starachowickiej firmie "Auto Box". Była też miła niespodzianka dla ciała czyli słodkie ciepłe bułki, oraz gorąca herbata i czekolada.

 

 

XVII Harcerska Partyzancka Droga Krzyżowa

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bicie rekordu RKO

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zajęcia w ramach projektu STREETWORKER

Artykuł w trakcie realizacji ...

 
Informacje
Reklama
Reklama
Reklama
38 na Facebooku

Statystyka odwiedzin
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj89
mod_vvisit_counterWczoraj35
mod_vvisit_counterTen tydzień89
mod_vvisit_counterPoprzedni464
mod_vvisit_counterTen miesiąc1440
mod_vvisit_counterPoprzedni2446
mod_vvisit_counterWszystkie439943

Your IP: 54.144.47.21
 , 
Today: Mar 18, 2018
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości