Jedenasty Starachowicki Orszak Trzech Króli

Jedenasty Orszak Trzech Króli przeszedł w dniu 6 stycznia 2023 roku ulicami Starachowic i  jedenasty raz wzięliśmy udział w orszaku  jako wsparcie organizatorów.  W wydarzeniu zorganizowanym przez Radę Rycerzy Kolumba im. Jana Pawła II, mieliśmy okazję jak co roku zabezpieczać czoło orszaku tworząc zielono-czarny szpaler naszych harcerzy z 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej im. Emilii Plater. Cały orszak pod względem medycznym zabezpieczała nasza Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice, która nie tylko szła razem z nami na czole orszaku, ale w tym roku wystawiła także ambulans medyczny, który jechał na końcu orszaku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Orszak zakończył się tradycyjnie na placu pod skałkami, gdzie przy zaimprowizowanej szopce odbył się koncert kolęd i tradycyjny posiłek przygotowany przez rycerzy. Tu też wspieraliśmy rycerzy kolumba zarówno w wydawaniu smacznej grochówki jak i słodyczy od jednego ze starachowickich producentów.


 

Spotkanie wigilijne 2022

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przekazanie BŚP mieszkańcom Starachowic

W_sobotę 17 grudnia 2022 roku, uczestniczyliśmy w zorganizowanym przez Hufiec Starachowice przekazaniu Betlejemskiego Światła Pokoju mieszkańcom Starachowic. My ze swej strony dziękujemy bardzo rodzicom i dziadkom naszych harcerzy za przybycie na uroczystości i odebranie "Światełka". Od piątku odwiedzamy też zaprzyjaźnione firmy i instytucje niosąc światełko pełne radości i nadziei. Relacja już wkrótce.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyjazd po Ogień Betlejemski do Zakopanego

10_grudnia 2022 roku część osób z naszej drużyny wspólnie z zaprzyjaźnioną 5 Szumską Drużyną Harcerską, wyruszyła do Zakopanego, gdzie w niedzielę 12 grudnia zaplanowaliśmy odebranie Betlejemskiego Światła Pokoju. Po drodze zatrzymaliśmy się w Krakowie przy Kopcu Kościuszki, a także w Opactwie Benedyktynó w Tyńcu, gdzie zwiedzaliśmy niemalże 1000 letni klasztor. Po zwiedzaniu, kiedy dotarliśmy do pensjonatu w Zakopanem, czekała na nas pyszna obiadokolacja, która zniknęła ze stołów w mgnieniu oka. Po kolacji i rozpakowaniu w pokojach, przyszedł czas na kominek, z piosenkami i zabawami integracyjnymi. A zaraz po nim przyszedł czas na zasłużony odpoczynek, bo następny dzień zapowiadał się jeszcze bardziej intensywnie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Drugi dzień rozpoczęliśmy od wędrówki na Rusinową Polanę. Podczas wędrówki zatrzymaliśmy się przy sanktuarium Matki Boskiej Jaworzyńskiej Królowej Tatr, gdzie Dominikanie przygotowują dla turystów gorącą herbatę. Po krótkiej przerwie ruszyliśmy na Rusinową, a tam w takim śniegu nie mogło zabraknąć bitwy na śnieżki. Po powrocie i chwili odpoczynku wyruszyliśmy na termy, aby w basenach rozgrzać się po wypadzie w góry. Wieczorek kolejny kominek, tym razem z zabawami i Kopcem Kościuszki. Kto był wie o co go.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ostatniego dnia po śniadaniu udaliśmy się na targ pod Gubałówką, aby obowiązku zakupów czyli zakupu prezentów. A następnie wyruszyliśmy po światełko na Głodówke. Niestety zima zaskoczyła nie tylko drogowców, ale i samych organizatorów BŚP2022. Korki, ślisko, ślisko, korki, tak że większe samochody nie miały szans na dotarcie na miejsce. Po ciężkich perturbacjach udało nam się odebrać Betlejemskie Światło Pokoju w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzyptówkach. Fajnie że ktoś o tym w końcu pomyślał, troszkę żal że tak późno, i że nikogo tam poza wystawionym lampionem nie było. Najważniejsze że się udało. Przed powrotem jeszcze obiad i wyruszyliśmy w drogę powrotną. Po drodze akcja dzielenia się ogniem zorganizowana spontanicznie przez drużyny i hufce, którym nie udało się dotrzeć szczególnie dużymi autobusami po ogień. Szacun za spontan dla ekip. Jest moc w harcerskiej braci.

 

 

 

 

 

 

 

Gra Miejska "BOHATEROM NIEPODLEGŁEJ"

Artykuł w trackie realizacji ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Razem Bezpieczniej w Gminie Mirzec

Tym razem cześć naszej drużyny wspierała instruktorów Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice zdobywając nowe doświadczenia podczas realizacji zajęć z udzielania pierwszej pomocy w szkole w Mircu w ramach projektu "RAZEM BEZPIECZNIEJ" Zajęcia prowadziliśmy w trzech osobnych grupach dla wszystkich uczniów szkoły i oddziału przedszkolnego. Swoje zajęcia przeprowadzili także funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach i posterunku w Mircu.

 

Rajd "Śladami Jędrusiów"

Na tegoroczny rajd, udaliśmy się zaraz po uroczystościach z okazji Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Zmęczeni tak naprawdę podwójnymi uroczystościami,  ruszyliśmy nieco spóźnieni na trasę. Szkoda że nie połączono tych dwóch wydarzeń odbywających się w tym samym dniu. Trasa wiodła wzdłuż torów z Brodów do Starachowic. Na trasie okazało się że dwa punkty zwinęły się do szkoły i tak naprawdę niewiele się działo, widoków też nie było, no chyba że ktoś uwielbia tory. Atmosferę uratowała mama Macka, która podrzuciła nam na trasę ciepłe drożdżowe babeczki, które zmęczeni wszamaliśmy na trawniku koło stacji benzynowej. Na mecie zrobiliśmy zadania z obu punktów i przygotowaliśmy się do kominka w strojach partyzanckich.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Drugi dzień ograniczał się tylko do udziału w uroczystościach pod mogiłą Junaka i Kokoszki pod Tychowem, gdzie każdy dostawał się jak chciał. Po południu jak co roku gra w UNO, konkurs z wiedzy o Jędrusiach i kominek, tym razem w mundurach. Rajd zakończył się podsumowaniem w niedzielne przedpołudnie, gdzie tak naprawdę poznaliśmy  zwycięzców rajdu. Ogólnie podsumowując, fajny weekend ze znajomymi.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Święto Niepodległości

11-Listopada 2022 roku wspólnie ze Stowarzyszeniem Aktywności Społecznej Everest i Harcerską Grupą Ratowniczą Starachowice wzięliśmy udział w uroczystych obchodach Święta Niepodległości. Wspólnie wystawiliśmy poczet sztandarowy Armii Krajowej oraz proporzec naszej drużyny, warty w mundurach historycznych z epoki, warty harcerskie oraz asystę przy składaniu wiązanek i zniczy. Nie zabrakło też naszych ratowników, którzy dbali o bezpieczeństwo podczas całego wydarzenia.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W-tym roku oprócz uroczystości w kościele pw. Wszystkich Świętych i spotkaniu przy pomniku niepodległości, odbyło się także uroczyste podniesienie flagi na maszcie w ramach akcji pod patronatem premiera Mateusza Morawieckiego "Pod Biało-czerwoną". Również podczas tej części obchodów nie zabrakło zarówno naszej drużyny, stowarzyszenia Everest i ratowników z HGR Starachowice. W tegorocznych uroczystościach szczególnie w pierwszej części wyjątkowo licznie udział wzięli przedstawiciele parlamentu, samorządów, instytucji i organizacji społecznych z naszego miasta i województwa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Informacje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Stronę odwiedziło
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj34
mod_vvisit_counterWczoraj28
mod_vvisit_counterTen tydzień62
mod_vvisit_counterPoprzedni273
mod_vvisit_counterTen miesiąc155
mod_vvisit_counterPoprzedni1153
mod_vvisit_counterWszystkie605247

Online (20 minutes ago): 3
Your IP: 3.233.221.90
,
Today: Gru 04, 2023
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości