Dni Starachowic z Młodzieżową Strefą Aktywności

 

Na zakończenie wakacji podczas DNI STARACHOWIC, mieliśmy okazję zaprezentować zajęcia prowadzone w ramach projektu Młodzieżowa Strefa Aktywności. W tym roku przez niemal pięć godzin mieszkańcy miasta mogli skorzystać z zajęć i atrakcji jakie przygotowaliśmy dla nich. Mimo tego że kilka razy deszczyk postraszył mieszkańców, to w szczycie na placu gdzie prowadziliśmy zajęcia doliczyliśmy się ponad 600 osób. O bezpieczeństwo zajęć podczas strefy aktywności dbała nasza Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odsłonięcie odnowionego grobu

1-września miała miejsce bardzo podniosła uroczystość, podczas której odbyło uroczyste odsłonięcie odnowionego przez Towarzystwo Przyjaciół Starachowic grobu - pomnika żołnierza Armii Krajowej Arseniusza Kufalskiego i przekazanie opieki nad nim uczniom Szkoły Podstawowej nr 1.

 

Uroczystość była wyjątkowa bo grób został wyremontowany dzięki zbiórkom środków na renowację grobów prowadzonych na cmentarzach w dniach 1 listopada przez przedstawicieli samorządowców, polityków, społeczników i osób,  które chcą wspomóc zbiórkę środków. Podczas uroczystości wystawiliśmy oprócz wart harcerskich poczet naszej drużyny i poczet sztandarowy Armii Krajowej. Warty w strojach „żołnierzy września” wystawiło Stowarzyszenie Aktywności Społecznej Everest.

 

 

 

Pamięci "Żołnierzy Września"

1_września środowiska harcerskie Związku Harcerstwa Polskiego, w różny sposób upamiętniają tą ważną datę w naszej historii.  Już o godzinie 5 rano,  reprezentacji ZHP wzięła udział w centralnych uroczystościach na Westerplatte.

 

My  uczciliśmy 84 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej w Starachowicach. Tradycyjnie w godzinach od 14:00 do 15:00 wspólnie ze Stowarzyszeniem Aktywności Społecznej Everest, wystawiliśmy warty harcerskie i warty w strojach żołnierzy z 1939 roku pod pomnikami - mogiłami żołnierzy na cmentarzu na ulicy Zgodnej i na Bugaju w Starachowicach.

Podczas warty wiązanki i pamiątkowe znicze złożyli między innymi Prezydent Miasta Marek Materek oraz Starostwa Piotr Ambroszczyk i wicestarosta Dariusz Dąbrowski. Nie zabrakło też zniczy od naszej 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej i Stowarzyszenia Everest.

 

 

 

 


 

Wakacje z MŁODZIEŻOWĄ STREFĄ AKTYWNOŚCI tydzień trzeci.

W imieniu własnym i Stowarzyszenia Aktywności Społecznej EVEREST zapraszamy na otwarte zajęcia dla dzieci i młodzieży.


 

Święto Wojska Polskiego

W_103 rocznice "Cudu nad Wisłą" 15 sierpnia 2023 roku, razem ze Stowarzyszenie Aktywności Społecznej Everest uczestniczyliśmy w uroczystościach patriotycznych zorganizowanych w Starachowicach. Podczas uroczystości wystawiliśmy poczet sztandarowy Armii Krajowej, poczet naszej 38 STARACHOWICKIEJ DRUŻYNY HARCERSKIEJ im. Emilii Plater, warty pod pomnikiem i asysty przy składaniu wiązanek i zniczy. Wspieraliśmy też w rozdawaniu wody  Harcerską Grupę Ratowniczą Starachowice, która dbała o bezpieczeństwo uczestników wydarzenia. A że uroczystościom towarzyszyła  wysoka  temperaturę, bo w słońcu było nawet 34 stopnie, to pracy było sporo.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po_części oficjalnej, drużynowy wręczył zebranym zdobyte "Tropy" , które realizowaliśmy dzięki wsparciu Chorągwi Kieleckiej ZHP w ramach programu wsparcia drużyn harcerskich ze środków ROHiS. Kolejne tropy czekają na dokończenie zadań podczas zajęć wakacyjnych w ramach Wakacji z Młodzieżową Strefą Aktywności w realizacji których wspieramy Stowarzyszenie Everest.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Zajęcia wakacyjne z Młodzieżową STREFĄ Aktywności - tydzień drugi.

Już dziś zapraszamy na kolejne zajęcia w ramach projekty Wakacje z Młodzieżową STREFĄ Aktywności, w realizacji których wspieramy Stowarzyszenie Aktywności Społecznej EVEREST. Zajęcia prowadzone są od poniedziałku do piątku. W drugim tygodniu w poniedziałek i wtorek zapraszamy starsza młodzież w wieku 14-18 lat na zajęcia. Tu obowiązuje limit 16 miejsc. Zapisy na stronie Stowarzyszenia EVEREST.

Zajęcia od środy 16 sierpnia 2023 roku do  piątku 18 sierpnia 2023 roku, są dla dzieci i młodzieży w wielu 10-18 lat. Tu nie obowiązują zapisy i nie ma limitu miejsc. Wystarczy przyjąć na plac za Hufcem ZHP na ulicy Harcerskiej w godzinach od 9 do 14. Zapewniamy fachową opiekę i ciekawe różnorodne zajęcia.

 


 

80 Rocznica rozbicia aresztu niemieckiego w Starachowicach

Siódmego sierpnia 2023 roku,  wspólnie ze Stowarzyszeniem Aktywności Społecznej Everest uczestniczyliśmy w uroczystościach upamiętniających 80 rocznicę rozbicia aresztu niemieckiego w Starachowicach przez oddział Antoniego Hedy "SZAREGO". Podczas uroczystości wystawiliśmy poczet sztandarowy Szaraków Armii  Krajowej, proporzec  naszej 38 STARACHOWICKIEJ  DRUŻYNY HARCERSKIEJ  im. EMILII PLATER, warty harcerskie i warty w strojach historycznych oddziałów AK. Zapewniliśmy także  asystę przy składaniu wiązanek i zniczy.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po_części oficjalnej tradycyjnie w tym miejscu był czas na awanse w drużynie. W tym roku druhna Maja otrzymała zieloną chustę drużynową. Druhnie gratulujemy bardzo serdecznie.

 

 

 

 

 

 

 


 

Wakacje z MŁODZIEŻOWĄ STREFĄ AKTYWNOŚCI

 

79. ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

1_sierpnia 2023 roku,  w 79 rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego wspierając Stowarzyszenie Aktywności Społecznej Everest zorganizowaliśmy koncert pieśni patriotycznej na placu pod Skałkami koło "Ławeczki Halnego". Po syrenach symbolizujących godzinę "W" i oddaniu hołdu powstańcom, Artur Biniek wraz z córką zaprezentowali się w repertuarze pieśni patriotycznych. Wykonawcom wtórowali mieszkańcy Starachowic, którzy mimo deszczowej pogody dość licznie przybyli na koncert.  Tu bardzo przydały się nasze namioty, które osłoniły mieszkańców od deszczu. Po uroczystościach tradycyjnie już zapaliliśmy znicze na grobach osób związanych z Powstaniem Warszawskim w tym na grobie Stasia Jańczyka, chłopca, który zmarł podczas transportu osób wysiedlonych z Warszawy po powstaniu. Znicze zapalimy także w dniu zakończenia powstania po 63 dniach, 2 października.

 

 

 

 

 

 

 

Dziękujemy panu prezydentowi Marcin Gołębiowski, radnej Lidii Niewczas, Parkowi Kultury, Harcerskiej Grupie Ratowniczej Starachowice oraz Środowisku Żołnierzy AK "Ponury" - "Nurt" za udział i wsparcie w organizacji koncertu,  w tak ważnym dla Nas wszystkich dniu.


 
Informacje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Stronę odwiedziło
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj44
mod_vvisit_counterWczoraj79
mod_vvisit_counterTen tydzień182
mod_vvisit_counterPoprzedni427
mod_vvisit_counterTen miesiąc1629
mod_vvisit_counterPoprzedni9396
mod_vvisit_counterWszystkie633473

Online (20 minutes ago): 2
Your IP: 3.226.72.194
,
Today: Lip 23, 2024
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości