Port Lubianka

Imprez plenerowa zorganizowana w ostatni weekend czerwca 2023 roku, pod nazwą "FIESTA ŻYWIOŁÓW" zainaugurowała oficjalne rozpoczęcie działalności "PORTU LUBIANKA" im. Władysława Wagnera. Przez trzy dni mieszkańcy mogli wziąć udział w ogromnej ilości atrakcji przygotowanych przez PARK Kultury MOSiR, instytucje i organizacje z naszego miasta. Nie zabrakło także naszej Młodzieżowej Strefy Aktywności zorganizowanej przez naszą 38 Starachowicką Drużynę Harcerską im. Emilii Plater i Stowarzyszenie Aktywności Społecznej EVEREST.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przygotowania do obozu

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

Apel ku pamięci "Szarego"

 

Dwudziestego  czerwca 2023 roku, w ramach obchodów Roku Generała Antoniego Hedy "Szarego" w Starachowicach z inicjatywy żołnierzy Armii Krajowej wzięliśmy udział w apel ku pamięci generała. Uroczystość odbyła się przy skwerze Generała Antoniego Hedy. Podczas uroczystości, w których udział wzięli także przedstawiciele Obrony Terytorialnej, klas mundurowych ZDZ, wiceprezydent miasta Marcin Gołębiowski oraz pani Poseł RP Agata Wojtyszek, z rąk druhy Ani Skibińskiej reprezentującej kombatantów, otrzymaliśmy list gratulacyjny od Środowiska Żołnierzy Armii Krajowej, za wieloletnie wspieranie ich w działalności.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Strefa Aktywności w Szumsku

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

Spotkanie przedobozowe obozu w Krynicy Morskiej

 

65 Harcerski Rajd Świętokrzyski

 

 

 

 

 

 

 

W_dniach 1-4 czerwca 2023 roku, mieliśmy okazję być po raz kolejny organizatorem V Trasy o puchar Wojewody Kieleckiego, podczas 65 edycji Harcerskiego Rajdu Świętokrzyskiego. W całym rajdzie na 7 trasach wraz z obsługa rajdu i samego zlotu uczestniczyło blisko 900 harcerzy i harcerek z całej Polski. Na "NASZEJ PIĄTEJ TRASIE" wędrowało z nami (ze względu na ograniczenia ilościowe na trasach) ponad 130 osób. Podsumowanie rajdu odbyło się na rynku w Starachowicach , gdzie wręczono nagrody na poszczególnych trasach oraz wręczono odznaki i odznaczenia.


 

Odznakę zasłużony dla Harcerskich Rajdów Świętokrzyskich z naszej trasy otrzymali : pwd Aneta Stępień Bochenek oraz druh Mateusz Dyląg. Odznaki wręczał komendant Hufca ZHP Starachowice.

 

 

Rywalizację na trasie zakończyła się następująco.


III miejsce  Patrol 503

112 Próbna Drużyna Wędrownicza "Auxilium" z Olsztyna

 

 

 

 

II miejsce Patrol 513

23 Kielecka Drużyna Harcerek im. Zofii Radwańskiej - Paryskiej

 

 

 

I miejsce zajął patrol 515

Hufiec Ziemi Wolińskiej im. Marynarki Wojennej RP

 

 

 

 

 

 

Pełna relacja z rajdu już wkrótce. Zachęcamy tez do polubienia profilu 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej i NASZEJ PIĄTEJ TRASY na Facebooku.

 

Przygotowanie do 65 HRŚ

Artykuł w trakcie realizacji ...

 

Rozpoczęcie sezonu łuczniczego

[Błąd na stronie] Pracujemy nad usunięciem błędu.

 

Rocznica Konstytucji 3 Maja

Trzeciego maja 2023 roku, tradycyjnie  kombatanci, parlamentarzyści, samorządowcy, harcerze, uczniowie klas mundurowych ZDZ, kilkadziesiąt pocztów sztandarowych reprezentujących szkoły i instytucje oraz wielu mieszkańców miasta wzięło udział w starachowickich obchodach rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Podobnie jak w latach ubiegłych razem ze Stowarzyszenie Aktywności Społecznej Everest mieliśmy okazję wystawić warty honorowe w mundurach historycznych i harcerskich, oraz asystę przy składaniu kwiatów. Wystawiliśmy także poczet sztandarowy Armii Krajowej oraz naszej 38     Starachowickiej  Drużyny Harcerskiej  im. Emilii Plater.

O bezpieczeństwo uczestników dbała nasza Harcerska Grupa Ratownicza Starachowice, która miała trochę pracy podczas nabożeństwa w kościele i pod pomnikiem. Po uroczystościach przyjmując podziękowania od prezydenta i starosty,  mieliśmy także okazję zrobić z nimi pamiątkowe zdjęcie przed pomnikiem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Informacje
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Stronę odwiedziło
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj45
mod_vvisit_counterWczoraj28
mod_vvisit_counterTen tydzień73
mod_vvisit_counterPoprzedni273
mod_vvisit_counterTen miesiąc166
mod_vvisit_counterPoprzedni1153
mod_vvisit_counterWszystkie605258

Online (20 minutes ago): 4
Your IP: 3.233.221.90
,
Today: Gru 04, 2023
Osób na stronie
Naszą witrynę przegląda teraz 12 gości